Ocak 26, 2024

Coinbase Listeleyeceği İki Yeni Altcoin’i Duyurdu: Fiyatlar Roketleyerek Tepki Verdi!


ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, şeffaflık ilkesi doğrultusunda “listeleme yol haritasını” güncellemeye devam ediyor. Borsa, yakın zamanda yaptığı duyuruyla birlikte Aerodrome Finance (AERO) ve Velodrome Finance (VELO) listelemesinin yakın zamanda aktif edileceğini belirtti.

Aerodrome Finance,  Coinbase tarafından sunulan Ethereum katman-2 ölçeklendirme çözümü Base ağında çalışan ticaret ve likidite pazarı olarak da biliniyor. Söz konusu çözüm daha farklı bir teknik altyapıyla gelirken; Ethereum katman-2 çözümü Optimism üzerinde çalışan Velodrome’un bir çatalı olarak da hizmet görüyor. Velodrome aynı zamanda Optimism ağında ticaret ve likidite pazarı olarak biliniyor.

Yerel token AERO, gelen duyuruyla birlikte %70’in üzerinde yükseliş kaydederek 0,0747 dolara yükseldi. Altcoin, piyasa değerine göre 1113. sıraya çıkarak yükselişini sürdürdü. Öte yandan Velodrome‘un yerel token’ı VELO ise aynı zaman zarfında %35’e varan yükseliş kaydetti. Piyasa değerine göre daha üst sıralarda yer alan VELO, 753. sıradaki yerini korurken, fiyatını 0,056 dolara yükseltti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ağın yapısı rakip ağlardan farklı olarak NFT temelli çalışmakta. Katılımcılar oy kullanmak, teşvik ücretleri gibi farklı ücretlerden yararlanmak için NFT barındırmak zorunda. Ancak projelerin temel prensibi yerel token işlemlerini olabildiğince uygun fiyatlı yapmak ve işlem fiyatları arasındaki farkları kısıtlı tutmak.

DeFi Llamaya’ya göre Aerodrome ağında yaklaşık 116 milyon dolarlık kilitlenmiş toplam değer bulunmakta. Bu da Base çözümündeki en iyi protokol olmasının sağlıyor. Velodrome da Optimism ağında 135,6 milyon dolarlık kilitlenmiş toplam değer ise ağdaki en iyi ikini protokol olarak biliniyor.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?