Eylül 22, 2023

Coinbase, Kripto Türevleri ile Avrupa Pazarına Açılmak İstiyor!


ABD’nin önde gelen kripto para borassı Coinbase Avrupa pazarına girme fırsatlarını araştırıyor. Borsa, iflas eden FTX borsasının AB şubesini satın almayı düşünüyor olabilir.

Fortune’nun haberine göre Coinbase bir kripto türev teklifi başlatarak Avrupa’ya genişlemeyi planlıyor. Bu amaçla FTX platformunun Avrupa şubesi olan FTX Europe’u satın almayı düşünüyor. Ancak iki şirket arasındaki müzakereler hiçbir zaman son aşamaya ulaşmadı.

2023’ün ikinci yarısı, kripto türevlerinin işlem hacminin spot ticaret hacmini altı kat aştığını gösteren verielr sunar. Bu tahmin Kaigo Research tarafından sağlanan verilere dayanmaktadır. Bu da şirketin Avrupa’daki stratejisinin önemli bir planını oluşturuyor

Son birkaç yıl içinde Coinbase ve Gemini, yerel pazarlardan faydalanmak için Asya pazarına genişledi. Yaz sonunda şirket, ABD merkezli müşterilere kripto para vadeli işlem ticareti sunmak için de yeşil ışık yaktı. Fortune’un kaynaklarına göre, önümüzdeki birkaç hafta içinde bunları başlatmayı planlıyorlar.

FTX’in geçen yılın Kasım ayı başlarında çökmesine kadar FTX Europe, bu ürünü sunmak için gerekli olan yerel düzenleyicilerden Kıbrıs lisansına sahip olduğu için Avrupa’da sürekli vadeli işlem sözleşmeleri sunan tek platformdu. Ancak şimdi Avrupa kendi yeni kripto düzenleme kurallarını uygulamaya koydu. Fortune tarafından incelenen belgeler, FTX Europe’un, sahibi olan FTX tamamen çökene kadar binlerce yeni kullanıcı kazanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Coinbase, FTX’in çöküşünden hemen sonra, 2022’nin sonlarında platformun potansiyel bir satın alımına ilgi gösterdi. Ancak, artık bu anlaşmayı yapmak niyetinde değil. Coinbase’in yanı sıra FTX Europe’u satın almaya aday olanlar arasında büyük borsa Crypto.com da vardı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?