Ocak 22, 2024

Coinbase Kripto Para Dünyasının Popüler Üç Altcoin’ini Listeliyor: Fiyat %7500 Fırlamıştı!


Önde gelen kripto para borsası Coinbase, uluslararası pazarda hizmet veren platformu “Coinbase International” için yeni bir duyuru yaptı. Borsa, vadeli işlemlere üç yeni altcoin daha eklediğini duyurdu ve toplam varlık sayısını 15’e genişletti.

Coinbase International tarafından vadel işlem desteği eklenen Celestia (TIA), Injective (INJ) ve SEI token’lar topluluk tarafından takdir alsa da fiyat yönünden pek bir hareketlilik kazanamadı. Söz konusu vadeli işlemlerin 25 Ocak’ta başlaması planlanırken hali hazırda spot borsada işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere borsanın uluslararası platformu belirli bir büyüme potansiyeline ve planlarına sahip olsa da işlem hacmi açısından henüz pek yüksek sayılara sahip değil. CoinGecko’ya göre son 24 saattelik işlem hacmi büyük bir sıçrama kaydederek %385 artarken, 522 milyon dolar olarak kaydedildi. Ancak bu hacmin önemli bir kısmı BTC/USDC paritesinde (328 milyon dolar) gerçekleşti. Borsanın vadeli işlem hacmi ise 117 milyon dolar civarında ve 6,95 milyon dolarlık açık pozisyon bulunuyor. Vadeli işlem verileri ise son 24 saate %30’a yakın yükseliş kaydetti.

Injective ve Celestia projeleri ve token’ları kripto para topluluğu tarafından süredir takip edilen varlıklar arasında yer alıyor. CoinMarketCap’e göre INJ fiyatı son bir yılda %1619 yükselirken, TIA fiyatı %700’e yakın yükseliş kaydetti. Dikkat çeken bir diğer proje olan SEI ile son bir ayda %70’e varan yükselişle dikkat çekerken, yıllık bazda %7500 artış kaydetti.

Kaynak : Coinbase

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?