Nisan 8, 2019

Coinbase Kripto Bankası Mı Oluyor?

Coinbase, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) düzenlemeleri uyarınca Kalifiye Sorumlu olarak lisans almıştır. Bu sözleşmesi, şirketin “büyük miktarlarda kripto para birimini çok güvenli bir şekilde saklamasını sağlar”.
Ayrıca lisans, Coinbase’in yeni varlıkları listelemesine ve bahisleme gibi özellikleri de keşfetmesine izin veriyor. Haziran 2018’de Coinbase, tamamen SEC tarafından düzenlenmiş bir komisyoncu-satıcı olmak amacıyla Keystone Capital’i satın almıştı.
Onaylandığı takdirde Coinbase, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Mali Endüstri Düzenleme Kurumu (FINRA)’nın gözetiminde blockchain bazlı menkul kıymetler sunabilecek.

Kendisini geleneksel finansa daha fazla dahil eden Coinbase, bir bankacılık lisansı talep ettiği iddiasıyla, 2018 yılının başlarında, bunun neye yol açacağı hakkında tartışmak amacıyla Para Birimi Kontrol Ofisi ile bir araya gelmişti.

Coinbase, Barclays Bank ile bir hesap kurarak ve bir e-para lisansı alarak kendisini finansal piyasalara da entegre etti.

Nash Exchange’in kurucu ortağı olan Fabio Canesin, bu özellikleri ile “Coinbase bir kripto bankası haline geldiğini görüyoruz” dedi.

Kaynak: cryptobriefing

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.