Coinbase İngiltereli Kullanıcılarına Zcash’i Kaldırıyor!

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, İngiltereli kullanıcıları için gizlilik odaklı kripto para olan Zcash (ZEC) desteğini kaldırıcağını duyurdu.

Cuma günü borsa tarafından İngiltereli kullanıcılarıma gönderilen e-posta içeriğinde 26 Ağıstos’tan itibarem Zcash’i borsada tutamayacaklarını ve alım satım işlemlerini yapamayacakları bildirildi.

26 Ağustos’a kadar transfer edilmeyen ve ya başka bir varlığa dönüştürülmeyen ZEC’ler otomatik olarak Sterlin’e dönüştürülecek.

Zcash’in geliştirici şirketi Electric Coin Company, Cuma günü resmi Twitter hesaplarından paylaştıkları gönderide İngiltere’de yaşayan kullanıcıların kripto para borsası CEX.IO aracılığıyla ZEC alımı ve satımını devam ettirebileceklerini duyurdu ve Coinbase hariç, “İngiltere’de başka etkilenen borsa yok” diye açıklama yaptılar.

Coibase’in Zcash’e yönelik bu ani kararının sebebi İngiliz vergi dairesi HMRC’nin Coinbase, eToro ve CEX.IO gibi kripto para borsalarından müşterilerinin bilgilerini ve alım satım gerilerini talep etmesi sonrası geldi.

Ayrıca Electric Coin Company Zcash’in müşteri tanı (KYC), anti kara para aklama (AML) gerekliliklerinin yanı sıra İngiltere regülasyonlarıyla bire bir uyumlu olduğunu kullanıcılarına bildirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.