Ocak 18, 2024

Coinbase ile SEC Arasındaki Davada Son Durum Ne? Ripple Avukatından Açıklama

Ripple şirketinin avukatlarından biri olan Stuart Alderoty, Paul Grewal’ın liderlik ettiği Coinbase hukuk ekibinin SEC’e karşı yürüttüğü davadan dolayı tebrik etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Coinbase bir süredir davanın düşürülmesi için büyük çaba gösteriyordu.

Coinbase’i temsil eden avukat Paul Grewal, geçtiğimiz günlerde SEC’in açtığı davaya ilişkin şirketin tutumunu paylaşmıştı.

Konuya ilişkin açıklamada Grewal, SEC’in açık bir sınırlayıcı ilke olmaksızın tüm yatırım türleri üzerinde geniş bir yargı yetkisi talep ederek yetkisini aştığını dahi iddia etti. Avukat, borsanın ve dolayısıyla şirketin herhangi bir şekilde menkul kıymet satmadığını ve yasalara uyduğunu sıklıkla vurguladı.

Grewal ayrıca düzenleyici sınırların belirlenmesinde SEC yerine Kongre’nin önemine dikkat çekti. Bu, kripto para birimi alanında daha kesin yasal rehberlik için endüstri çapında bir çağrıyı yansıtıyor.

Ripple Davasının Coinbase Üzerindeki Etkileri

Coinbase’in son duruşmasında SEC’in hukuk ekibi Yargıç Torres’in Ripple davasındaki kararına atıfta bulundu. SEC avukatı, XRP tokeninin ikincil piyasada perakende yatırımcılara ve kurumlara veya ‘sofistike’ yatırımcılara satışı arasında ayrım yapan Yargıç Torres’in kararına katılmadı.

Coinbase’e karşı açılan SEC davasının sonucu, yaklaşık bir düzine kripto para tokenindeki işlemlerin kayıtsız menkul kıymet oluşturup oluşturmadığına bağlı olacak.

Yargıç Katherine Polk Failla, davanın reddedilip reddedilmeyeceği konusunda henüz nihai bir karar vermedi ve önümüzdeki haftalarda bir karar vermesi bekleniyor. Bu dava, kripto para sektörü için önemli bir emsal teşkil edebileceğinden yakından takip edilmeye devam ediliyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?