Kasım 9, 2022

Coinbase FTX Gibi Çökebilir mi? CEO Açıkladı

FTX ve Alameda Research faciası bir nihayete vardı. Binance ve FTX’in anlaşması sonucu borsa Binance tarafından satın alındı. Borsanın yerel token’ı FTT ise bu karara olumsuz tepki verdi. Sonuç olarak fiyat %80’e varan bir çöküş yaşadı. Coinbase kullanıcıları da benzeri bir çöküşten korktu.

FTX cephesinde ortaya çıkan sorunlar doğal olarak tüm kullanıcıları korkuttu. ABD’nin önde gelen borsası Coinbase’in de gidişatı sorguya tutuldu. CEO Brian Armstrong ise FTX ve FTT ile herhangi bir ‘maddi’ bağlantılarının olmadığını açıkladı.


Armsrtong, borsanın riski uygulamalara olan maruziyetini de açıkladı.”Coinbase kullanıcılarının güvenliğini riske atacak her türlü ‘riskli’ işten uzak kaldı ve öyle kalacak.”


Coinbase’in şeffaflık faktörünü de öne plana çıkartan CEO, kripto alanındaki en güvenilir ‘oyuncu’ olmak istediklerini de sözlerine ekledi. CEO’ya göre müşteri tarafından yönlendirilmedikçe söz konusu fonlara asla müdahale edilmiyor. Müşterilerinin varlıklarını dolar karşılığı olarak tuttuklarını da sözlerine ekleyen Armstrong, müşterilerin paralarını diledikleri zaman çekebileceğinin altını çizdi.

Coinbase açıklama

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Coinbase ABD’de lisans almanın yanı sıra halka açık olarak listelenen borsalardan birisi.

Coinbase CEO’sundan Kripto Düzenlemesi Çağrısı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, tüketicilerin çıkarlarına öncelik veren “mantıklı kripto para düzenlemesi” çağrısında bulundu. Sonuç olarak Kripto ticaretinin %95’inin ABD’deki kripto düzenlemelerinden dolayı denizaşırı ülkelere kaydığının altını çizdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Ethereum World News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?