Şubat 22, 2023

Coinbase Euro Destekli EUROC Stabilcoin Desteğini Duyurdu!

ABD’li kripto para borsası Coinbase, ticaretin desteklendiği bölgelerde Euro destekli bir stabilcoin olan Euro Coin (EUROC) için destek eklediğini duyurdu.

Coinbase 21 Şubat Salı günü, likidite koşullarının karşılanması halinde 22 Şubat Çarşamba günü USDC ile aynı tam rezerv modeli altında Circle tarafından ihraç edilen bir ERC-20 token olan Euro Coin (EUROC) ticaretine başlayacağını doğruladı.

Bununla birlikte, bugün erken saatlerde EUROC listelemesi için planlanan destek resmen başladı. Böylece stabilcoin ticaretinin, likidite koşullarının karşılanması halinde 27 Şubat Pazartesi günü TSİ 09.00’da veya sonrasında desteklenen bölgelerinde başlayacağını belirtti.

Kullanıcılar EUROC/USD ve EUROC/EUR çiftlerine karşı stabilcoin ticareti yapabilecek. Coinbase, EUROC’nin Ethereum ağında bir ERC-20 token olarak listelenmesi nedeniyle, varlığı diğer blok zinciri ağlarına göndermenin fon kaybına yol açabileceğini açıkladı.

EUROC stabilcoin, Coinbase tarafından yeni veya düşük hacimli tokenler için belirlenen “Deneysel Etiket” ile piyasaya sürülecek. Borsa bu etiketi şeffaflığı arttırmak ve yatırımcıların bilinçli kararlar almasına yardımcı olmak için kullanmaktadır.

EUROC Dolar Destekli Stabilcoin’lere Alternatif Sunuyor

USDC, USDT ve BUSD gibi dolar destekli stabilcoin’ler, piyasaya sürüldüklerinden bu yana hakimiyeti ele geçirdi. Ancak, son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyiciler tarafından daha fazla inceleme altına alındılar.

SEC’ten gelen Wells Bildiriminin ardından, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) Binance USD (BUSD) ihraççısı Paxos’a stabilcoin ihracını durdurmasını emretti.

Kaynak : DailyCoin
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?