Kasım 7, 2019

Coinbase Duyurusu XTZ Fiyatını Uçurdu!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase tarafından bir duyuru yapıldı. Borsada ki yeni gelişme ile Tezos yatırımcıları artık tokenleri ile staking yapabilecekler.

Peki staking ne işe yarıyor? Staking ile yatırımcılar belirli bir oranda pasif gelir sağlayabiliyor. Bunu yapmak için yatırımcının sahip olduğu varlığı bir süre kilitlemesi gerekiyor.

Coinbase’den yapılan resmi duyuruya göre, yatırımcılar platformlarında Tezos’a (XTZ) yatırım yapabilecek ve karşılığında kazanç elde edebilecekler.

Bu gelişme ile birlikte Tezos yüzde 48 değer kazandı. Duyuru öncesinde XTZ, Binance borsasında 0.90 dolardan işlem görüyordu. Coinbase’in duyurusuyla birlikte fiyat, 1.43 doları aştı. Kısa süre sonra gerileyen XTZ, yazının kaleme alındığı saatte yaklaşık olarak 1.12 dolardan el değiştiriyor.

Ek olarak ABD tabanlı borsanın tahmini olarak yıllık %5 civarında bir getiri sağlayacağı belirtildi.

XTZ’in son 24 saat içinde yaşamış olduğu söz konusu büyük fiyat artışının Coinbase’in duyurusuna bağlı olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Ayrıca, Tezos’un tarihi boyunca gördüğü en yüksek fiyat 10 dolar. Bu fiyatı 2017 senesinde görmüştü.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Binance Research tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 24 Ekim itibari ile 6.4 milyar dolarlık kripto para stake edilmiş.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.