Mart 23, 2023

Coinbase Davası Ethereum Tabanlı Altı Altcoin için Felaket Olabilir!

ABD’li düzenleyici SEC, Coinbase borsasına gönderdiği Wells Bildirimi sonrasın piyasada bir tedirginliği tetikledi. Ancak gelişmeler borsa tarafından listelenen Ethereum tabanlı altcoin’ler tarafından daha yakından takip ediliyor.

Temmuz ayında SEC, eski bir Coinbase çalışanına karşı açtığı “içeriden öğrenenlerin ticareti” davasında, menkul kıymet olduğuna inandığı dokuz kripto varlığa değindi. Bu varlıklardan altısı bugün borsada işlem görmeye devam ediyor.

Söz konusu coinler Amp (AMP), LCX (LCX), Power Ledger (POWR), Rally (RLY), XYO Network (XYO) ve DerivaDAO (DDX).

Borsa, Temmuz ayında açılan davadan sonra konuya ilişkin bir açıklama yapmış ve varlıkları detaylı bir şekilde incelediğini belirtmişti. Söz konusu incelemelerden sonra ise varlıkların bir menkul kıymet olduğu iddiasına karşı çıkmıştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC, borsaya gönderdiği “Wells Bildirimi” sonrası bir ön tespit yapmaya başladığını resmen belli etti.

Bir Şok Daha: ABD'li Dev Bitcoin ve Kripto Para Borsasına Dava Tehdidi!

Coinbase Oldukça Kararlı

Ancak şirket bu ön tespitin Earn, Prime ve Wallet gibi hizmetlerle bağlantılı olduğunu iddia ediyor. Coinbase’e göre bu hizmetler şirketin “tanımlanmamış” bölümünü temsil ediyor.

Borsa, gerekirse ürünlerini mahkemede savunma fırsatını memnuniyetle karşıladığını ve tüm cephelerde her zamanki gibi faaliyet göstermeye devam ettiğini belirterek kararlı bir tavır sergiledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?