Şubat 27, 2020

Coinbase Cüzdanı, Kullanıcı Adlarını Kullanarak Para Gönderme Seçeneğini Ekliyor

Geleneksel kripto para birimi adresleri güvenli görünse de, ilgili işlemler ile bir hata yapmak ve paralarınızı geri dönülmez bir şekilde kaybetmek oldukça kolay.  Bugün, kripto para borsası Coinbase, cüzdan kullanıcılarının standart 42 karakterlik genel anahtar yerine kendi kişiselleştirilmiş isimlerini kullanarak para göndermelerine izin verecek yeni özellikler ortaya koydu.

Coinbase Cüzdan artık kullanıcıların tüm kripto para ödemelerini walletfan gibi diğer kullanıcı adlarına göndermelerine izin veriyor. Yani karmaşık cüzdan adları için endişelenmenize gerek yok. Tam uzunluktaki kripto adresini yazmak yerine, işlemi alacak kişinin kullanıcı adını yazmanız ve gönder düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Pratikte, kullanıcılar bir alıcının Coinbase kullanıcı adını yazdığında, cüzdan otomatik olarak veritabanında söz konusu hesaba kayıtlı adresi bulur.

Ürün lideri Sid Coelho-Prabhu, basın açıklamasında, girişimin kullanıcı deneyimini kolaylaştıracağını ve fonların yanlış adrese gönderilmesini önemli ölçüde zorlaştıracağını söyledi.

Coinbase CEO’su Bitcoin’e “e-posta” ile Gönderme Seçeneği Oluşturacak

Başlangıçta Satoshi tarafından geliştirilen standart kripto cüzdanları, kayıp fonları, hatta özel anahtarları kurtarmak için özel önlemler içermiyordu. Bu da yanlış bir adres yazmayı ve yanlış hedefe para göndermeyi oldukça kolay hale getirdi. Bu ilk günlerde Bitcoin’in düşük değeri nedeniyle, bu tür hatalar büyük bir endişe değildi. Ancak son yıllarda tüm kripto fiyatları arttıktan sonra işler değişti ve sahipleri işlemlerini kolaylaştırmak için daha basit yöntemlere bakmaya başladı.

Aralık ayının başlarında, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kullanıcıların Bitcoin ödemelerini daha kolay yapabilmelerini sağlamak için yeni bir sistemin geliştirilmesiyle ilgili bir ABD patenti aldı. Armstrong tarafından 2015 yılında yapılan patent, kullanıcıların doğrudan sıcak cüzdanlarına bağlı e-posta adreslerinden ödeme yapmasına izin veriyor.

Önerilen sistem, diğer kişilerin e-posta adreslerine kripto para birimi ödemeleri yapabildikleri için kripto işlemlerini kolaylaştırır. Yani korkutucu ve uzun kripto adresleri hakkında endişelenmeleri gerekmez.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.