Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Artık Dünyadaki En Zengin İnsanlardan Biri

Milyarderler kulübü, Coinbase CEO’su Brian Armstrong‘un da aralarına katılmasıyla çarşamba günü biraz daha büyüdü. Kripto para borsasının yaklaşık 100 milyar dolar değerle halka açılmasıyla, yönetici Armstrong anında mega milyardere dönüştü. Kabaca 40 milyon olan hissesi yaklaşık 16 milyar dolar değerine yükseldi.

Armstrong tarafından 2012’de kurulan Coinbase, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini satın almasına, satmasına ve depolamasına yardımcı oluyor. Şirket, kripto para birimlerine -özellikle pandemi sırasında yükselen Bitcoin- ilginin artmasının ardından popülerliğini artırdı.

Coinbase’in 100’den fazla ülkede, 35 milyondan fazla müşteriye sahip olduğu, platformda 25 milyar dolardan fazla varlığa ve 320 milyar dolardan fazla bir miktara işlem gören toplam hacme sahip olduğu belirtiliyor.

Rice Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans derecesi olan 38 yaşındaki CEO, daha önce 2011’den başlayarak yaklaşık bir yıl boyunca Airbnb’de yazılım mühendisi olarak çalıştı. Bundan önce de, yaklaşık on yıl boyunca çevrim içi bir ders rehberi olan UniversityTutor.com’un CEO’su ve kurucusuydu.

Armstrong, yaklaşık 550.000 takipçisi ile Twitter’da aktiftir fakat nadiren halka açık bir şekilde konuşur. Hatta şirketin halka arzı hakkında CNN ile konuşan da Armstrong değil, Coinbase’in Finans Direktörü Alesia Haas’tı.

Coinbase’in halka arzı planlandığı gibi giderse, Armstrong’un Bloomberg’in Milyarder Endeksi’ndeki ilk 250’ye gireceği düşünülüyor.

Kaynak : Nt


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.