Coinbase, ABD Müşterileri İçin Paypal Ödeme Seçeneği Ekliyor

0

Coinbase kripto para borsası bugün ABD müşterileri için bir ödeme seçeneği olarak Paypal’ı ekledi; bu, milyonlarca ABD merkezli kullanıcının Paypal bağlantılı banka ve kredi kartlarını Coinbase hesaplarına ekleyerek borsada sorunsuz kripto satın almasının yolunu açtı.

Şimdi ABD’deki müşterilere PayPal kullanarak Coinbase’de kripto satın almanın basit ve hızlı bir yolunu sunuyoruz. Herkesin kripto ekonomiye kolay ve güvenli erişimini sağlamakta artık bir adım daha ileri gidiyoruz.”

Bugünden itibaren ABD’deki PayPal kullanıcıları, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi dijital para birimlerini satın almayı kolaylaştırmak için hesaplarını Coinbase’e bağlayabilecekler. Önceden, bu satın alma işlemlerini finanse etmek genellikle bir banka kartı veya banka havalesi gibi daha fazla zaman alan bir yöntem kullanılması anlamına geliyordu. Coinbase, bugünkü güncellemeyle satın alımlarınızı “anında” finanse edebileceğinizi söylüyor.

Paypal’ın platforma bir ödeme seçeneği olarak eklenmesi, kullanıcıların Coinbase hesaplarına kart bilgilerini eklemek zorunda kalmayacağı için ek bir gizlilik ve güvenlik sunar. ABD müşterileri, Paypal hesaplarını kullanarak günde 25.000 dolara kadar harcama yapabilecekler.

50 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan ABD’deki en büyük kripto para borsası, halka arzını yalnızca birkaç hafta önce, 85 milyar dolarla Nasdaq’ta yaptı.

PayPal, Kripto Para Birimlerini Kucaklamaya Devam Ediyor

Geçen yılın sonlarında şirket, insanların Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash alıp satmasına izin vermeye başladı. Bu yıl ise Paypal, 300 milyon müşterisinin kripto varlıklarını satıcılarında harcamasına izin vererek kripto kullanımının kapılarını açtı. PayPal’ın kripto işini ilerletme konusundaki artan ilgisi, ödemelerin geleceği ve kripto para birimlerinin bundaki rolü hakkında çok şey söylüyor.

PayPal gelişmeyi ilk duyurduğunda, CEO Dan Schulman, uygulama içerisine kripto hizmetlerinin eklenmesine verilen yanıtın pozitif olduğunu ve şirketin, kripto teknolojisinin küresel olarak benimsenmesini teşvik edeceğini umduğunu belirtti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın