Coinbase, ABD Müşterileri İçin Paypal Ödeme Seçeneği Ekliyor

Coinbase kripto para borsası bugün ABD müşterileri için bir ödeme seçeneği olarak Paypal’ı ekledi; bu, milyonlarca ABD merkezli kullanıcının Paypal bağlantılı banka ve kredi kartlarını Coinbase hesaplarına ekleyerek borsada sorunsuz kripto satın almasının yolunu açtı.

Şimdi ABD’deki müşterilere PayPal kullanarak Coinbase’de kripto satın almanın basit ve hızlı bir yolunu sunuyoruz. Herkesin kripto ekonomiye kolay ve güvenli erişimini sağlamakta artık bir adım daha ileri gidiyoruz.”

Bugünden itibaren ABD’deki PayPal kullanıcıları, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi dijital para birimlerini satın almayı kolaylaştırmak için hesaplarını Coinbase’e bağlayabilecekler. Önceden, bu satın alma işlemlerini finanse etmek genellikle bir banka kartı veya banka havalesi gibi daha fazla zaman alan bir yöntem kullanılması anlamına geliyordu. Coinbase, bugünkü güncellemeyle satın alımlarınızı “anında” finanse edebileceğinizi söylüyor.

Paypal’ın platforma bir ödeme seçeneği olarak eklenmesi, kullanıcıların Coinbase hesaplarına kart bilgilerini eklemek zorunda kalmayacağı için ek bir gizlilik ve güvenlik sunar. ABD müşterileri, Paypal hesaplarını kullanarak günde 25.000 dolara kadar harcama yapabilecekler.

50 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan ABD’deki en büyük kripto para borsası, halka arzını yalnızca birkaç hafta önce, 85 milyar dolarla Nasdaq’ta yaptı.

PayPal, Kripto Para Birimlerini Kucaklamaya Devam Ediyor

Geçen yılın sonlarında şirket, insanların Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash alıp satmasına izin vermeye başladı. Bu yıl ise Paypal, 300 milyon müşterisinin kripto varlıklarını satıcılarında harcamasına izin vererek kripto kullanımının kapılarını açtı. PayPal’ın kripto işini ilerletme konusundaki artan ilgisi, ödemelerin geleceği ve kripto para birimlerinin bundaki rolü hakkında çok şey söylüyor.

PayPal gelişmeyi ilk duyurduğunda, CEO Dan Schulman, uygulama içerisine kripto hizmetlerinin eklenmesine verilen yanıtın pozitif olduğunu ve şirketin, kripto teknolojisinin küresel olarak benimsenmesini teşvik edeceğini umduğunu belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.