Coinbase 30 Mühendisini İşten Çıkardı ve Chicago Ofisini Kapattı

0

CCN: Piyasalar şu anda yeşile doğru ilerliyor olabilir, ancak Coinbase’in 30 mühendisini işten çıkarması ve firmanın Chicago ofisinin kapanmasından sonra bu akşam kırmızıya döneceği söyleniyor.

Olumlu bir geri dönüş olmasına rağmen, kripto ayı piyasasının bitmeden önce birkaç işyerini küçültmeye kararlı olduğu kesin. Aynı zamanda, ana finans oyuncularının kriptoya girmeye hazır olmadığının işaretlerinden biri.

Bir Coinbase sözcüsü CCN’ye şunları söyledi:

“Coinbase, eşleştirme motor çalışmalarımızı San Francisco ofisimize yöneltti. Bu, Chicago ofisindeki eşleştirme motor çalışmalarını kapattığımız anlamına gelir. Orada yetenekli bir ekip kurduk ve birkaç tanesini San Francisco ofisine yerleştirdik. Chicago eşleştirme motor ekibine inanılmaz minnettarız, benzersiz bakış açıları ve becerilerinden faydalandık” dedi.

Yüksek Hacim, Yüksek Geri Dönüş?

San Francisco merkezli firma kararsızlık sinyali veriyor. Chicago ofisi Mayıs 2018’de gururla açıldı, ancak 11 ay sonunda kapandı. Ne yanlış gitti?

Amaç, Chicago’da ki ekibin kentin finansal olarak ve piyasa bilgisi olarak zenginliğinden faydalanmasını sağlamaktı. Coinbase ayrıca yüksek frekansa sahip yatırımcıları platforma çekerken, “satın alma ve satış siparişlerini bir araya getiren sistem”i içerecek şekilde hizmetlerini genişletmek için çalıştı.

Sonuç olarak, Coinbase parasını işlem ücretlerinden kazanıyor. Ticaret hacmi ne kadar büyük olursa, o kadar çok kazanır.

30 mühendis, Coinbase’in arka uç sistemlerini yüksek hızlı yatırımcılara hizmet vermek için geliştiriyordu. Firma personeli kesmek zorunda olduğu için yaşadığı pişmanlığı dile getirdi.

Coinbase’in Başkanı ve Operasyon Direktörü olan Asiff Hirji, WSJ’ye yaptığı açıklamada, San Francisco merkezli ekibin Coinbase’in ticaret platformunu 2017’nin sonuna kıyasla 20 kat arttırdığını söyledi.

 

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın