Coinbase, 14 Nisan’da Halka Açılmaya Hazırlanıyor

0

Amerika merkezli kripto para borsası Coinbase, iki hafta içerisinde Doğrudan Listeleme ile halka açılmayı umduklarını söylüyor. San Francisco merkezli şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde halka açılan ilk kripto para borsası olabilir.

Coinbase bugün yayınladığı duyuruda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun halka arzı onayladığını ilan etti. Coinbase’in A sınıfı hisse senetlerinin 14 Nisan’dan itibaren Nasdaq Global Select Market’te “COIN” sembolü altında işlem görmesi bekleniyor.

Kripto para biriminin aslında Mart’ta halka açılması bekleniyordu. Ama bu plan, Topluluk Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak, 6.5 milyon dolarlık bir ücret ödenmesinden sonra ertelendi.

Coinbase, Aralık ayında halka arz için ruhsat tasarısını SEC’e göndermişti. SEC’in yeşil ışığı, Bitcoin gibi blokchain varlıkları biriktiren kripto para birimi savunucuları için bir büyük bir dönüm noktasını işaret ediyor. Birçok kurumsal yatırımcı ve geleneksel banka, daha önce çok değişken ve spekülatif olarak gördükleri kripto paraları henüz benimsemeye başladı.

Coinbase, Nasdaq aracılığıyla Doğrudan Listeleme planlarını 2021’in başlarında açıkladı. Doğrudan listelemede, ihraç eden şirket yeni hisse senedi satımından vazgeçer ve bunun yerine mevcut hissedarların, hisselerini yeni yatIrımcılara satmasına izin verir.

Borsa’nın hisselerinin her birinin geçen ay özel bir açık arttırmayla 375 dolara satılması ile firmanın halka arz sırasında 100 milyar dolarlık bir değere sahip olacağı tahmin ediliyor.

2012’de piyasaya sürülen Coinbase, Coinbase Pro’nun günlük 3 milyar dolardan fazla işlem yapması ile ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olarak değerlendiriliyor. Yine ABD merkezli bir kripto para birimi olan Kraken, Coinbase’in adımlarını takip edip etmeyeceğini henüz onaylamadı. Ama yine de eğer halka açılırsa bunu Coinbase gibi doğrudan listeleme yoluyla yapacağını söyledi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın