Şubat 6, 2022

Coin Bureau: Mevcut Piyasa 2018-2019 ‘Kripto Kışından’ Farklı! İşte Nedeni

Popüler piyasa analizi ve kripto yorum programı Coin Bureau’nun sunucusu, endüstrinin 2018-2019’daki “kripto kışından” tamamen farklı olduğunu söyledi.

Yakın tarihli bir YouTube videosunda konuşan Coin Bureau’nun sunucusu “Guy”, kripto piyasalarının ayı piyasasına girdiğine dair artan endişe hakkında yorum yaptı.

Bazı analistler fiyat trendlerinin 2018 ve 2019’daki “kripto kışı”na benzeyeceğini iddia ediyor. Fakat Guy, kripto varlık endüstrisinin sadece iki veya üç yıl öncekiyle “neredeyse karşılaştırılamaz” olduğunu belirtiyor:

“Piyasalar gelişti. Daha fazla insan kripto hakkında bilgi sahibi. Daha fazla insan kripto kullanıyor. Yatırımcılar farklı. Yatırımcılar farklı tezlere dayanarak yatırım yapıyorlar. Son kripto kışına yol açan koşullar hiçbir yerde bulunmuyor.” 

Programın sunucusu, önceki ayı piyasasının 2018’in başlarında patlayan ICO balonu tarafından yönlendirildiğini de ekledi. Guy, spekülatif değişiklikler tarafından yönlendirilmek yerine, küresel pandemi ve parasal teşvikin etkisi de dahil olmak üzere “kripto piyasasının dışındaki” faktörler nedeniyle kripto fiyatlarının düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.

Bunların yanında, yatırımcıların artık kripto varlıklar ile hisse senetleri gibi geleneksel yatırım araçları arasında ayrım yapmadığını ve bunun da piyasalar arası bir düşüş eğilimine yol açtığını savundu. Ayrıca, Fed’in faiz oranlarını artırması, tedarik zinciri kesintileri ve Rusya ile yaklaşmakta olan bir savaşın yatırımcıların paniğe kapılmasına neden olduğuna ilişkin endişelere de dikkat çekti.

Son olarak Guy, kripto için farklı bir düzenleyici ve politik manzara olduğunu da belirtti. Çin, 2018’de kripto pazarları üzerinde büyük bir etkiye sahipken Guy, ülkenin son Bitcoin (BTC) madencilik yasağını gerekçe göstererek artık alanla “giderek ilgisiz” hale geldiğini belirtti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptoglobe


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.