Çoçuk Kaçıran Suçlular Karşılığında Bitcoin İle Fidye İstedi

Güney Afrikalı bir adam, 13 yaşındaki bir kızı Bitcoin için kaçırmak ve fidye girişiminde bulunmak sebebiyle hapsedildi.

Yerel haber platformu Times Live tarafından hazırlanan bir rapora göre, 36 yaşındaki Sthembiso Amon Mchunu suçlu bulundu ve Ağustos 2018’de kaçırılma girişimi nedeniyle beş yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mchunu ve bir suç ortağı genç kızı zorla yakaladı ve Middleuma, Mpumalanga’da kiralık bir araca yerleştirdi. Mağdur yardım için bağırmayı başardı ve yardımına gelen yakındaki bir gruba sesini duyurabildi.

Şüpheliler başlangıçta olay yerinden kaçarken, araçlarını ve eşyalarını geride bıraktılar. Yetkililer Mchunu’yu çocuk kaçırma olaylarına yönelik bir soruşturmanın ardından tutuklamayı başardılar. Raporda, Mchunu’nun açıklanmayan bir miktar Bitcoin karşılığında fidye almayı planladığı iddia ediliyor.

Bitcoin fidye ile kaçırma olayları giderek yaygınlaştı. Ocak ayında, bir Singapurlu kripto danışmanı kaçırıldı ve Tayland’a yapılan bir iş gezisinde BTC ile 1 milyon Dolar fidye aldı

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.