Ocak 12, 2023

CNBC Sunucusu Kripto Verilerini Verdi: En Gerçekçi Senaryo Bu!

Kripto para topluluğu ABD’de açıklanacak TÜFE verilerine odaklanırken, artan spekülasyonlarla da mücadele ediyor. Veriler henüz açıklanmamışken ve kripto paraların nasıl tepki vereceği belirsizliğini korurken farklı yorumlar da gelmeye devam ediyor. Basında paylaşılan haberlere göre Federal Rezerv’in faiz arttırımları ile enflasyonu başarıyla kontrol ettiği iddiaları hisse senetlerinde yükselişi tetikledi.

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, bu büyümeye bakarak “sürekli bir ralliye” tanık olmayı umuyor. Cramer, önde gelen tüccar Larry Williams tarafından formüle edilen grafikleri kullanarak şu yorumda bulundu.

“Larry Williams tarafından yorumlanan grafikler… piyasanın önümüzdeki birkaç ay içinde çok güzel bir yükseliş yaşayabileceğini gösteriyor.”

Cramer, S&P 500’ün 2021 sonundan 2022 başına kadar olan günlük grafiğini inceleyerek görüşlerini detaylandı. Williams’a göre, Cramer bu zaman dilimindeki her önemli yükselişin 24 gün sürdüğünü iddia ediyor.

SP yıllık analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Jim Cramer’a göre, 2022’nin ikinci yarısında Temmuz, Ağustos ve Ekim ortasından Kasım ortasına kadar 24 günlük ralliler yaşandı. Rallinin 3 Şubat 2023’e kadar devam etmesi “gerektiğini” söylemeye devam etti. Ancak, bunun geçerli olabilmesi için formasyonun tutması gerekir ve eğer tutarsa, mevcut ralli belirtilen tarihten sonra da devam edebilir.

“Williams bir boğa piyasasının erken ve dalgalı evrelerinde olduğumuzu düşünüyor. Ona göre, kötü haberlerin çoğu geçen yıl zaten pişirildi, bu da bizi 2023’te daha iyi bir zaman için hazırlıyor.”

Wall Street’teki yenilenen güvene rağmen Cramer, Aralık ayı TÜFE verilerinin kötü haber olabileceğine inanıdığını açıklamıştı. Nitekim veirler beklentinin altında kaldı. Cramer, beklentilerin üstünde gelen verinin ekonomi ve önümüzdeki birkaç hafta içinde üç aylık raporlarını yayınlayacak şirketler için kötü olacağı düşünüyordu.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?