CME’de Listelenen Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmelerinde Artış

0
387

Bitcoin’in vadeli işlem sözleşmeleri, dünyanın en büyük borsa işletmecisi CME (Chicago Mercantile Exchange) Group’ta işlem görmeye başladı. Bu gelişme kripto para topluluğu tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. Çünkü; uzmanlar, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin, dünyanın en büyük borsa işletmecisi CME Group tarafından işleme sunulmasının Bitcoin için oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirdi.

Veri analitiği şirketi Skew tarafından paylaşılan bilgilere göre, CME’de listelenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde açık pozisyonlar, birkaç hafta önceye kıyasla ikiye katlandı.

Edinilen bilgilere göre CME’de 17 Ocak’ta tarihinde 237 milyon dolar değerinde 5239 kontrat açıktı. Aralık ayının başlarında ise 110 milyon dolar değerinde kontrat açıktı. Bu önemli artış, fiyattaki artıştan önce geldi. Yine bunun yanında söz konusu artış, CME tarafından 13 Ocak’ta işlemlere açılan Bitcoin opsiyonlarından önce yaşandı, opsiyonların piyasaya sürülmesinden sonra da artmaya devam etti.

Bitcoin’in vadeli piyasalarda işlem görmeye başlamasıyla, daha istikrarlı bir yatırım aracına dönüşmesi arasında bir bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. CME’de değerlerin bu şekilde artış göstermesi, Bitcoin’de yükselen kurumsal ilginin önemli bir göstergesi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın