CME’de Listelenen Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmelerinde Artış

Bitcoin’in vadeli işlem sözleşmeleri, dünyanın en büyük borsa işletmecisi CME (Chicago Mercantile Exchange) Group’ta işlem görmeye başladı. Bu gelişme kripto para topluluğu tarafından büyük bir heyecanla karşılandı. Çünkü; uzmanlar, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin, dünyanın en büyük borsa işletmecisi CME Group tarafından işleme sunulmasının Bitcoin için oldukça önemli bir gelişme olarak değerlendirdi.

Veri analitiği şirketi Skew tarafından paylaşılan bilgilere göre, CME’de listelenen Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinde açık pozisyonlar, birkaç hafta önceye kıyasla ikiye katlandı.

Edinilen bilgilere göre CME’de 17 Ocak’ta tarihinde 237 milyon dolar değerinde 5239 kontrat açıktı. Aralık ayının başlarında ise 110 milyon dolar değerinde kontrat açıktı. Bu önemli artış, fiyattaki artıştan önce geldi. Yine bunun yanında söz konusu artış, CME tarafından 13 Ocak’ta işlemlere açılan Bitcoin opsiyonlarından önce yaşandı, opsiyonların piyasaya sürülmesinden sonra da artmaya devam etti.

Bitcoin’in vadeli piyasalarda işlem görmeye başlamasıyla, daha istikrarlı bir yatırım aracına dönüşmesi arasında bir bağlantı olduğunu söyleyebiliriz. CME’de değerlerin bu şekilde artış göstermesi, Bitcoin’de yükselen kurumsal ilginin önemli bir göstergesi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.