CME Bitcoin Opsiyonları Merakla Bekleniyor!

0
446

Bakkt platformu piyasa ilk sürüldüğü zaman büyük bir hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ama kurumsal ürünlerin yavaş geliştiği ve momentum toplamak için zamana ihtiyaç duyduğu da bir gerçek. Dört ay sonra görüldüğü gibi Bakkt vadeli işlemlerinde sağlıklı miktarlar ve artan açık ilgi görülüyor.

Gelecek hafta Chicago Ticaret Borsası’ndan (CME) başka bir kurumsal bitcoin ürünü piyasaya çıkacak. Dünyanın en büyük vadeli işlem borsası olan CME, vadeli işlem sözleşmelerinde Bitcoin opsiyonları sunmaya başlayacak.

Bloomberg’e göre, ABD kurumsal bankacılık devi JP Morgan Chase küresel piyasa stratejisi genel müdürü Nikolaos Panigirtzoglou konuyla ilgili şunları söyledi:

“Altta yatan CME vadeli işlem sözleşmesinin faaliyetlerinde bir adım artış oldu. Son birkaç gündeki bu alışılmadık güçlü etkinlik, opsiyon sözleşmesinin piyasa katılımcıları arasındaki yüksek beklentiyi yansıtmaktadır.”

CME ilk kez bitcoin vadeli işlemlerini başlattığında Aralık 2017 tarihine denk gelmişti ve bu da Bitcoin’in tüm zamanlardaki fiyat zirvesine sahip olduğu zamandı. Daha önce, ürün lansmanının zamanlamasının, ABD hükümeti tarafından bitcoin balonunu patlatmak için düzenlendiği bildirildi. CME ve CBOE lansmanlarının hemen ardından iki yıl kadar önce BTC fiyatları takip eden yılda %84 düştü.

Yeni Bitcoin ürünü, kurumlar için büyük bir haber ama kısa vadede bitcoin fiyatlarını etkilemesi pek mümkün görünmüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın