Mayıs 25, 2023

Circle’ın Stablecoin’i Avalanche Ağında Piyasaya Sürüldü!


Stablecoin ihraççısı Circle, Euro Coin stablecoin’ini Avalanche ağında kullanıma sunarak, geçen yıl Ethereum’daki ilk lansmanın ardından varlığı destekleyen ikinci blok zinciri oldu.

Circle, Euro Coin’in entegrasyonunun, USDC stablecoin’i zaten destekleyen Avalanche uygulamaları için basit olacağını söyledi. Euro Coin’in Avalanche’a genişletilmesi, birden fazla blok zincirinde stabilcoin çeşitliliğine yönelik artan bir talebe işaret ediyor.

Circle’dan yapılan açıklamada, Avalanche üzerindeki birçok uygulamanın Euro Coin desteği eklemeye ilgi gösterdiği ve Benqi, Curve, Dexalot, GMX, Pangolin, Shift Markets ve Trader Joe dahil olmak üzere Avalanche ağındaki merkezi olmayan finans uygulamalarının stabilcoin’i entegre etmesinin beklendiği belirtildi.

Circle Ürün Başkan Yardımcısı Joao Reginatto, “Euro’yu internet bağlantısı olan herkes için sınırlar ve saat dilimleri arasında erişilebilir hale getirme vizyonuyla geçen yıl Ethereum’da Euro Coin’i başlattık” dedi. “Avalanche üzerindeki lansmanla, geliştiricilerin ve kullanıcıların neredeyse anında, daha uygun maliyetli işlemleri deneyimlemelerini sağlayarak ödemeler, havaleler ve 7/24 FX için yeni olanaklar yaratıyoruz.”

Dahası, Circle Hesabı sahipleri artık kripto ticareti, borç verme, saklama ve ödeme yapma veya kabul etme dahil olmak üzere çeşitli kullanımlar için Avalanche üzerindeki Euro Coin likiditesinden yararlanabilirler.

Circle şu anda, piyasa değeri yaklaşık 29 milyar dolar olan ABD dolarını takip eden USD Coin de dahil olmak üzere iki fiat tabanlı sabit coin bulunduruyor. CoinGecko verilerine göre Euro Coin’in piyasa değeri 48 milyon dolarla oldukça düşük.

Güncel piyasa hareketlerini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Block

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?