Kasım 26, 2023

Circle’dan Yatırım Desteği Alan Bu Altcoin, İki Haftada %110 Patladı!

Geçtiğimiz günlerde, blockchain dünyasında dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Stablecoin ihracatçısı Circle, blockchain projesine yaptığı yatırım ile adından sıkça söz ettirirken, bu gelişme Solana rakibi Sei Network’ü (SEI) aniden yükselişe geçirdi. Solana’yı geride bıraktığını iddia eden SEI, yeni katman 1 blockchain’i olmasıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar…

Solana’nın rakibi olarak gösterilen, hızlı bir blockchain olan Sei Network (SEI), stablecoin ihraççısı Circle’ın blockchain projesine yatırım yaptığı haberinin ardından önemli bir değer kazanımı elde etti. Circle, dolar ile sabitlenmiş dijital varlık olan USDC’nin kullanım alanlarını genişletmek amacıyla SEI ağına yatırım yapma kararı alarak, bu yeni blok zinciri projesi için kapıları araladı.

SEI, 10 Kasım’da Circle’ın duyurusuyla birlikte değerini %110’dan fazla artırarak, 0,118 dolardan 0,250 dolara kadar yükseldi. Bu, altcoin fiyatının Ağustos ayından bu yana ulaştığı en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti. Bu ani yükseliş, SEI’nin blockchain teknolojisi ve kullanım potansiyeli konusundaki yatırımcı güvenini yansıtıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Circle’ın SEI ağına yaptığı yatırım, stablecoin pazarındaki rekabeti daha da kızıştırabilir. USDC’nin geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma hedefi, SEI’nin hızlı ve etkili blockchain’i tarafından destekleniyor gibi görünüyor. Bu, kripto para dünyasındaki yenilikleri hızlandırabilir ve dijital varlık pazarındaki çeşitliliği artırabilir.

Ancak, yatırımcılar arasında bu yükselişin ardından hafif bir geri çekilme yaşandı. SEI, şu anda 0,239 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoin piyasasının volatil doğası, bu tür düşüşleri normalleştirirken, yatırımcılar gelecekteki gelişmeleri yakından izlemeye devam ediyor.

SEI’den konuyla ilgili şu açıklama geldi:

“SEI, özellikle kripto para biriminin birincil kullanım durumunu, yani dijital varlıkların değişimini ele almak üzere tasarlandı. Bu blockchain sadece hızlı değil; en hızlısı, 390 ms’lik nihai sonuca ulaşma süresine sahiptir ve benzersiz bir hıza sahiptir.

USDC, SEI ile entegrasyon sayesinde dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilere ve girişimcilere daha önce hiç sahip olmadıkları bir şey sağlayacak: Anında işlem ödemesi ile küresel, hızlı ve ucuz bir şekilde açık bir platformda ürün ve ticaret oluşturma yeteneği.” SEI’ye göre ticaret odaklı blockchain ağı, belirli önemli verilere dayanarak Solana’nınkinden daha hızlı.

SEI, blockchain işlem kesinliğinin (transaction finality) 500 milisaniye olduğunu, Solana’nın işlem kesinliğinin ise 2,5 saniye civarında olduğunu iddia ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?