Şubat 21, 2024

Circle’dan Kritik Açıklama Geldi: Bu Hamle Tron’un Fiyatını Nasıl Etkiledi?

Circle, “risk yönetimi çerçevesi” kapsamında Tron Ağında (TRX) yerel USDC’nin kaldırıldığını açıkladı. Bu karar, Tron’un piyasada nasıl bir geleceğe sahip olduğuna ilişkin endişeleri artırarak, TRX’in fiyat performansını etkileyebilir.

Şirketin duyurusu 21 Şubat’ta yapıldı ve uyumluluk gibi üç ana neden gösterildi. Özellikle, bu gelişme, Circle’ın Kıdemli Direktörü Caroline Hill’in Kongre’deki Tether (USDT) hakkındaki konuşmasından bir haftadan daha kısa bir süre sonra gerçekleşti.

“TRON’da USDC desteğini durdurma kararımız, şirketimiz genelinde iş organizasyonu, uyum ve diğer işlevleri içeren kurumsal çapta bir yaklaşımın sonucudur. Bu eylem, USDC’nin güvenilir, şeffaf ve güvenli kalmasını sağlamaya yönelik çabalarımızla uyumludur – USDC’yi internetteki önde gelen düzenlenmiş dijital dolar yapan özellikler.”

Circle, bu sebeple Tron ağında USDC basımını anında sonlandıracak. Bununla birlikte, müşterilerine Tron tabanlı USDC’yi Şubat 2025’e kadar desteklenen diğer blok zincirlerine taşıma olanağı tanıyacak. Circle şu anda sadece doğrudan işletmelere ve kurumsal müşterilere hizmet vermektedir. Ancak, perakendeciler, Tron üzerinde çalışan tokenleri transfer etmek veya takas etmek için kripto para ekosistemini kullanabilirler.

Tron (TRX) Fiyat Analizi

Circle’ın Tron’daki USDC basımını durdurma kararı, Justin Sun’ın Tron blok zinciri girişimine ciddi bir darbe olarak değerlendirilebilir. Özellikle Circle’ın, sabit coin cenneti olarak bilinen Tron Network’e olan güvenini kaybetmesi, piyasaya güçlü bir mesaj gönderiyor.

Tron’un DeFi ekosisteminin sağlığına olan talebi etkileyebilecek veya diğer kurumların desteğini etkileyebilecek şekilde, piyasa değeri ve hacmine göre ikinci en büyük sabit coinin kaybı önemli bir etkiye sahip olabilir.

Bu gelişmelerin ardından, Tron’un yerel tokenı, yılbaşından bugüne (YTD) etkileyici bir boğa rallisi göstererek 0,139 dolardan işlem görüyor. Ancak, bu performans, TRX’in günlük Göreceli Güç Endeksi’nde aşırı alım bölgesine ulaşmasına yol açtı.

Circle’ın Tron’dan çekilme kararıyla birlikte, Tron fiyat tahminleri bir düzeltme senaryosuna işaret ediyor. Bu durumda, yatırımcılar USDC’yi ağdan çıkarmaya başladıkça TRX fiyatının 0,10 dolarlık psikolojik destek seviyesini test etmesi muhtemel görünüyor.

Ancak, kripto para birimleri öngörülemez varlıklardır ve Tron fiyatının yüksek destek bulabilmesi için ekosistemin diğer alanlarda talebi artırması gerekebilir. Yatırımcılar önümüzdeki günlerde temkinli olmalı ve piyasadaki dalgalanmaları izlemelidir.

Koinfinans.com olarak bildiğimiz üzere ayrıca, Circle’ın gelecek vaat eden yeni blok zincirlerinde yerel USDC hizmetleri sunma niyetini belirtmek önemlidir. İlginç bir şekilde, Radix Works kısa süre önce Lindsey Lim’i yönetim kuruluna ekledi. Lim, Circle’da eski bir üst düzey yöneticiydi ve bu, Radix’in (XRD) gelecekteki bir USDC uygulamasına dair söylentilere neden oldu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?