Circle CEO’su Görevini Bıraktı

Circle kurucu ortağı olan Sean Neville, yapmış olduğu açıklamada CEO’luk görevinden ayrıldığını duyurdu.

Ayrılık konusuyla ilgili olarak bir e mail gönderen Nevile, yöneticilik pozisyonundaki görevinden ayrılmak için doğru zamanın geldiğini dile belirtti fakat bu açıklamaya ayrılık sebebiyle ilgili net bir detay vermekten kaçındı.

CEO’luk görevini bıraksa da, Neville bundan sonraki dönemde Circle’ın yönetim kurulu üyesi olarak şirkette bulunmaya devam edecek.

Aynı zamanda Neville, Circle’ın Coinbase ile açmış olduğu USDC stabil kripto parasını piyasaya süren CENTRE ile de çalışmalara devam edecek.

2014 yılında Circle firmasını Jeremy Allaire ile kuran Neville, firmaya sonraki dönemlerinde BitLicense kazandırılmasında da büyük bir pay almıştı.

Circle firması, bünyesinde bulunan Poloniex borsasını Asya merkezli bir grup yatırımcıya, geçtiğimiz haftalarda satışını gerçekleştirmişti. Satış sonrası Neville açıklama yaparak, bu satış şirketin rotasını tekrardan belirleyecek önemli bir adım olduğuna vurgu yaptı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.