Çinli Şirketler, COVID-19’a Rağmen Blockchain’in Gelişimi Konusunda İyimser

Çin’deki dijital varlık endüstrisi, dünya çapında bir salgın olmasına rağmen kripto para birimlerinin yükselişine ilişkin olumlu ve iyimser bir düşünceye sahip. Yeni bir araştırma, şirketlerin COVID-19’a rağmen nispeten daha proaktif olduğunu ve blockchain üzerinde yükseldiğini ortaya koydu.

Xinhua’da yayınlanan yeni bir araştırmaya göre, önemli sayıda Çinli şirket, zorlu Covid-19 sırasında dijital varlıkların geliştirilmesi ve entegrasyonu ile ilgili iyimser. Sonuçlar, blockchain ve dijital varlıklar sektöründe bulunan 10 farklı sektördeki 350 Çinli şirketten geliyor.

Çalışma katılımcıların %70’i Covid-19 salgını sırasında ve sonrasında blockchain teknolojisinin gelişeceğini ve uzun süre yükseliş eğilimini sürdüreceğini düşünüyor. %20’si ekonomik dönüm noktasının etkilerini en aza indirmenin makul bir yolu olarak bu tür projelere daha fazla yatırım yapacaklarına inanıyor.

Ankete katılan sektör uzmanlarının çoğu, “endüstriyel blockchain, herkesin katılabileceği bir blockchain sistemi değil, sosyal üretim işletmelerinin çekirdek gövdesine derinden hizmet ediyor. İşletmeler arasında güvenilir bir veri ağı olarak, blockchain geleneksel merkezi veritabanlarının yapamadığı sorunu çözüyor. […] Bu nedenle, giderek daha fazla işletme tarafından kabul ediliyor ve tanınıyor.” düşüncesinde birleşmiş durumda.

Ankete göre teknoloji, pandemi önleme, kontrol, izleme, pandemi sırasında ve sonrasında önemli tıbbi kurumlara veriler sağlamak da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda ve kamu hizmetlerinde kullanışlı olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.