Şubat 22, 2023

Çinli Altcoinler Yükselişe Hazır: İşte Liste!

Conflux, Filecoin, VeChain, Polkadot ve EOS gibi Çin merkezli coin’ler son yedi gün içinde büyük bir fiyat artışına tanık oldu.

20 Şubat’ta Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) kripto para borsaları için bir lisanslama rejimi önerdi. Yakında, perakende oyuncuların bu yılın öncesinde Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimleri ticareti yapmalarına izin verecek.

Hong Kong’dan Kripto Ticaretine Yeşil Işık

Duyuruya göre, Hong Kong’da faaliyet gösteren tüm merkezi kripto para birimi ticaret platformlarının düzenleyici kurumdan lisans alması gerekiyor.Ancak ABD’nin piyasaları sarsabilecek tek küresel finansal süper güç olmadığı ortaya çıktı.

Daha önce bildirildiği üzere, Çin merkez bankası PBoC Cuma günü piyasaya 92 milyar USD enjekte ederek ABD Merkez Bankası Fed’in mevcut niceliksel gevşeme çabalarını geride bıraktı.

Çin Coinleri Yükselişe Geçti

Hong Kong’un kriptoyu yasallaştırmaya yönelik bu hamlesi, Çin merkezli birçok coin’e kanat verdi. Filecoin ve Polkadot’tan Conflux ve VeChain’e kadar tüm bu coinler bir hafta içinde büyük bir fiyat artışına tanık oluyor. Çin merkezli bu coinlerin ayrıntılarını ve şimdiye kadarki performanslarını inceleyelim.

Filecoin (FIL): Çin’in Bitcoin’i

Filecoin, “insanlığın en önemli bilgilerini depolamayı” amaçlayan halka açık bir kripto para birimi ve merkezi olmayan bir depolama sistemidir. FIL, Filecoin Virtual Machine’in (FVM) yakında piyasaya sürülmesi nedeniyle son yedi yıldaki en büyük fiyat artışlarından birini gerçekleştirdi.

Haber yazıldığı sırada, Filecoin’in fiyatı yaklaşık 8,47 dolardan işlem görüyordu ve 24 saatlik işlem hacmi 1.177.434.248 dolar (%55,65 artış) idi. 22’nci sıradaki yerini güçlü bir şekilde koruyan FIL, bir hafta içinde %66,42’lik bir artış elde etti.

Conflux (CFX): Çin’in Ethereum’u

CoinMarketCap’e göre, Çin’in tek halka açık blok zinciri olan Conflux’un yerel kripto para birimi CFX, son yedi gün içinde %366,10’un üzerinde artış göstererek değerinde önemli bir artış kaydetti. 2018 yılında ünlü bir Çinli bilgisayar bilimcisi olan Dr. Andrew Chi-Chih Yao tarafından yaratılan Conflux, Çin dışında faaliyet gösteren katman-1, izinsiz bir blok zinciridir.

Conflux’un fiyatı yazıldığı sırada 0.2848 dolar, piyasa değeri 594,740,080 dolar ve 24 saatlik işlem hacmi %48.91 oranında düşüktü. Şu anda 411,808,266 dolar seviyesinde bulunuyor. Aynı zamanda, kripto piyasası izleyicisi CoinMarketCap’e göre dolaşımdaki arz yaklaşık 2.090.735.404 CFX’tir.

EOS (EOS) – En İyi Akıllı Sözleşme Platformlarından Biri

EOS coin, yüksek performans, esneklik, güvenlik ve geliştirici deneyimine öncelik veren açık kaynaklı bir blok zinciri platformu olan EOSIO ağının yerel token’ıdır. Neredeyse ücretsiz işlemlerin deterministik bir şekilde yürütülmesi için genişletilebilir bir WebAssembly motoruna sahip bir Delegated Proof of Stake (DPoS) ağıdır.

EOS Ağı, kullanıcıların blok zincirine alışmalarına yardımcı olan çekici ve anlaşılır bir yapıya sahiptir. EOS’un fiyatı şu anda 185.273.431 dolarlık 24 saatlik işlem hacmiyle 1,20 dolardan işlem görüyor. Son yedi gün içinde yaklaşık %14,66 oranında artış göstermiştir.

Polkadot (DOT) – Çinliler Tarafından Sevildi

Dijital varlık piyasası toparlanma girişimlerini sürdürürken Polkadot (DOT) geçtiğimiz hafta en iyi kripto varlıklarını geride bıraktı. DOT, çeşitli blok zinciri ağlarının gerçek zamanlı olarak veri ve varlık alışverişi yapmasını sağlayan lider bir teknoloji olan Polkadot ağının yönetim token’ıdır. Ayrıca verimliliği artırmakta ve yeni kullanıcılar ve geliştiriciler için giriş engellerini azaltmaktadır.

Bu haber yazıldığı sırada Polkadot’un fiyatı 7.10 dolar ve bir günlük işlem hacmi 394,686,273 dolardı. Bir hafta içinde yaklaşık %14,81 oranında artış gösterdi. Piyasa değeri 8.270.571.159 dolar olan Polkadot’un dolaşımdaki arzı, kripto piyasası takipçisi CoinMarketCap’e göre yaklaşık 1.159.443.447 DOT.

VeChain (VET) – Chain’in Tedarik Zinciri Blok Zinciri

Yaklaşık yedi yıl önce başlatılan VeChain, yeni dApp’ler ve çözümler geldikçe ekosistemini genişletiyor. Çok partili ekosistemler için merkezi olmayan bir güven katmanı sağlayarak geleneksel iş modellerini bozmak için var ve şimdiden yüksek profilli müşteriler ve devlet kurumları ile büyük başarılar elde etti.

haber yazıldığı sırada VeChain fiyatı 0.02905 dolar (bir haftada %22,85 yükseldi), piyasa değeri 2,106,762,852 dolar. Aynı zamanda, kripto piyasası izleyicisi CoinMarketCap’e göre dolaşımdaki arz yaklaşık 72.511.146.418 VET’tir.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?