Çin’in Sosyal Medyadaki Kripto Temizliği Bitcoin Fiyatında Düşüşe Mi Neden Oldu?

Çin’in kripto para birimleri üzerindeki baskısı, Twitter’ın Çin versiyonu olan popüler sosyal medya platformu Weibo’ya kadar ulaştı. Kripto promosyonlarıyla ilişkili birçok hesap, merkezi hükümetten gelen bir kripto baskısı talebinin ışığında platform tarafından askıya alındı

Merkezi hükümetin kripto para cezasına yönelik son talebinin ışığında, site kripto pazarlamasıyla bağlantılı birkaç hesabı askıya aldı.

Weibo’daki büyük kripto hesap yasağının, Çinli sosyal medya devinin tarihindeki en şiddetli olay olduğuna inanılıyor. Gelişmeyi ünlü Çinli gazeteci Wu Blockchain, sosyal medya hesabından paylaştı:

Son dakika: Weibo’da (Çin’in Twitter’ı), çok sayıda kripto para KOL hesabı engellendi. Bu, kriptonun tarihteki en sert askıya alınmasıdır ve Pekin’in baskı politikasına bir yanıt olabilir. Askıya alınan hesaplar arasında Çin’in en ünlü DeFi liderleri ve birçok ünlü trader bulunuyor.”

Pekin’in kripto ticareti ve madenciliğine karşı katı yasak çağrısı son birkaç haftadır devam ediyor. İlk olarak, birkaç kripto türev borsası, bir Çin telefon numarası kullanılarak kaydedilen tüm Çin ticaret hesaplarını askıya aldı. Daha sonra İç Moğolistan’ın popüler Bitcoin madencilik merkezi, bölgedeki her türlü kripto madenciliğini yasaklamak için yeni düzenlemeler yaptı.

Gelişmeler sonrası endüstri içerdekiler, baskının dışarıdan göründüğü kadar sert olmayabileceğini ortaya koydu, çünkü Çinli kullanıcılara riskin kendilerine ait olduğu ve yasaya göre korunmadıkları belirtilerek kripto ticaretine girebilecekleri tavsiye edildi.

Çin devlet medyası Xinhua Haber Ajansı, sanal para birimiyle ilgili bir dizi haber yayınladı ve Bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin yalnızca sanal ürünler olarak alınıp satılması durumunda, insanların işlemlere risk kendilerine ait olmak üzere katılma özgürlüğüne sahip olduklarını belirtti.”

İç Moğolistan dışında, Sichuan da dahil olmak üzere diğer önde gelen Bitcoin madencilik bölgeleri, madenciliğin derhal yasaklanmasına karşı olacak şekilde kararlar verdi, ancak gelecek sezondan itibaren alternatif yerler keşfetmeye başlamalarını da tavsiye etti.

Bitcoin Fiyatı Küçük Bir Düşüş Kaydediyor

Bitcoin’in fiyatı, Çin’in sosyal medya temizliği hakkındaki haberler ortaya çıkar çıkmaz kısa bir süre için 36.000 doların altına düştü. Bununla birlikte, fiyat hemen geri döndü ve son 24 saatte yüzde 2’lik bir kayıpla yazım sırasında 35.814 dolardan işlem görüyor.

Wu Blockchain, Bitcoin’in %5’lik keskin düşüşünün, Çin’in Twitter’ı Weibo’nun, kripto içeren hesapları yasaklaması ile ilgili olabileceğini düşünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.