Ocak 2, 2020

Çin’in Kripto Yasası Yürürlüğe Girdi!


Son güncellenme : 02.01.2020 - 13:01

Son dönem de kripto para sektöründe en çok adı geçen ülke Çin, dijital para biriminin önünü açmak için 1 Ocak’ta bir Password Law (Kriptografi Yasası) uygulamaya başladı. Bu yasa ile Amaç, dijital çağın temel teknolojisini geliştirmek. Bunun yanı sıra Blockchain teknolojisi ve Blockchain teknolojisine dayalı dijital RMB sorunu için yasal bir temel sağlamaktır.

Japonya ekonomi haberlerinin 31 Aralık 2019’da yayınlanan bir raporuna göre, Çin Ekim 2019’da “Kilit önemde”, “genel” ve “ticari alanlar” olmak üzere 3 farklı alanı kapsayan bir kriptografi kanunu kabul etti. Söz konusu onaylanan yasa ile hükümet, kriptografi uygulaması ve şifre yönetimi için standartlar koymayı amaçlıyor.

Blockchain teknolojisinin gelişimi, kriptografi teknolojisinin ilerlemesinden ayrılamaz. Raporda, kodun kabulünün ardından Çinli liderlerin Blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırmak için politikalar önerdikleri belirtildi. Çin şu an için Blockchain teknolojisi adına önemli gelişmeler kaydetti ve gerçek anlamda öncü görevi üstlenmiş durumda. Bununla birlikte Çin’in kendi dijital parası için çalışmaları devam ediyor. Yürürlüğe giren bu yasanın dijital para için bir hazırlık olduğu düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?