Çin’in Güncel Kripto Para Raporu Yayınlandı! En İyi Kripto Para Projesi Hangisi?

Çin hükümeti destekli Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), 2020 yılının ikinci kripto para projeleri derecelendirme listesini paylaştı. Rapor her 2 ayda bir yenileniyor, en son Şubat ayında yayınlanmıştı.

Güncel liste de, bir önceki ile ayni sekilde 37 kripto para birimi yer aldı. Liste, kripto para birimlerinin temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık olmak üzere üç ayrı kategoride değerlendirilmesi ile oluşturuluyor.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda en yüksek puanları, bir önceki liste de olduğu gibi EOS, TRON ve Ethereum aldı. EOS, temel teknolojide 105.6, uygulanabilirlikte 21.4, yaratcılıkta 29.1 alarak toplamda 156.1 ile zirve de olmaya hak kazandı.

EOS’u liste de TRON takip etti. Justin Sun’un kurucusu olduğu kripto para projesi, temel teknolojide 93.2, uygulanabilirlikte 28.2 ve yaratıcılıkta 17.1 aldı ve toplamda 138.4 puanla ikinci sıraya yerleşti.

Üçüncü sıradaki bulunan Ethereum ise temel teknolojide 78.0, uygulanabilirlikte 29.5, yaratıcılıkta 29.0 ve toplamda 136.4 puan aldı. Sonuç olarak listedeki ilk beş şu şekilde: EOS (156.1), TRON (138.4), Ethereum (136.4), Lisk (121.2), IOST (118.5).

Liste de hayal kırıklığı yaratan kripto para ise Bitcoin oldu. Bitcoin, bir önceki rapordan 11. sırada yer alıyordu. Fakat güncel raporda 14. sıraya kadar geriledi. En popüler kripto para olan Bitcoin’e temel teknolojide 43.0, uygulanabilirlikte 19.5 ve yaratıcılıkta 42.4 puan verildi. Bitcoin, toplamda 104.9 puan alarak 14. sırada kendine yer buldu.

Bir önceki raporda 35. sırada yer alan IOTA bu kez son sıraya yerleşti. Düşüşe, IOTA’da Trinity cüzdanının hack’lenmesi ve bu yüzden de ağın yaklaşık bir ay boyunca kapalı tutulmasının sebep olduğu düşünülüyor.

Son olarak liste de en son sırada yer alan 5 kripto para ise şu şekilde IOTA (72.9), Decred (76.2), Bytecoin (77.3), NANO (79.9), Litecoin (80.2).

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.