Ocak 7, 2020

Çin’in Google’ı Baidu’dan Yeni Blockchain Platformu!

Çin’in Google’ı olarak görünen ve ülkenin en büyük arama moturu Baidu, kendi Blockchain platformunu hayata gevirildi. Şirket ilk olarak, kripto para ve Blockchain sektörüne Eylül 2018’de giriş yapmaya karar vermişti. O dönemlerde kendine büyük hedefler koyan Baidu, hedeflerini hayata geçirmeye başladı.

Söz konusu platform Superchain olarak adlandırılıyor. Peki bu platform ne amaçla kuruldu? Ülke çapında ağ düğümlerini dağıtmayı ve ağın yönetimini adil ve dağıtık bir şekilde sağlamayı hedefleyen platformun kripto para sektörü için çok büyük bir gelişmeye olabileceği düşünülüyor. Platform ile ilgili olarak şu bilgiler aktarıldı:

“Xuperchain kullanıcılara blockchain uygulamalarının işletilmesi için oldukça hızlı bir gelişim ortamı sunuyor. Buna ek olarak esnek ödeme imkanı sağlayan depolama ve düşük masraflı bakım ücretleri gibi avantajlar, ağı çok daha kullanışlı hale getiriyor.”

Bilindiği üzere 2010 yılında Google, Çin’den ayrılmıştı. Şu günlerde ise Google tarafından, ülkeye geri dönebilmek için çalışmalar yapılıyor. Bu sebeple de, Baidu’da Blockchain gibi farklı sektörlere yönelerek iş alanlarını artıyor olabilir. Blockchain teknolojisi pekçok şirket tarafından değerlendirilebilir bir alan olarak görülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?