Çin’in En Büyük Bankalarından Birinin Dijital Yuan Hizmeti Verdiği Ortaya Çıktı!

Çin’in büyük bankalarından biri olan China Construction Bank (CCB) mobil işlemlerin yapıldığı uygulamasında, Merkez bankası dijital parası dijital yuan hizmeti açtığı ve kullanıcıların fark etmesi sonucu hemen kaldırdığı bildirildi.

Günün ilk saatlerinde, Çin genelinde en büyük dört bankadan biri olan CCB, sessiz sedasız olarak hizmete soktuğu dijital yuan özelliğini kapattı. Tam olarak ne zaman açıldığı belli değil fakat hizmetin varlığı ortaya çıkınca kripto para dünyasında hızla yayıldı. Bazı kesimler kripto cüzdanlarıyla banka hesaplarını entegre ederek işlem yaptı.

Bankanın uygulamasında şuan devrede olmayan hizmet için arama yapanlar sonuçsuz kalıyor. Kullanıcılar geri bildirim olarak “Sabırlı olun, henüz halka açık bir işlev değil” hatası alıyorlar.

Kısa süren bu hizmetin aslında Çin Halk Bankası (PBoC) tarafından yönetilen dijital yuanın benimsenmesi için bir süreç olduğunu düşündürüyor. Uygulamaya erişim sağlayan kullanıcılara göre cüzdan ve banka hesabı arasında bir kimlik oluşturuluyor. Bu sayede dijital yuan işlemleri yapılabilir ve kullanıcılar arası transfer edilebiliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.