Kasım 20, 2019

Çin’in Dijital Parası İçin Tarih Belli Oldu Mu?

Kripto para sektörü hakimiyet alanını genişlettikçe dünya üzerinde pekçok yeni girişim ortaya çıktı. Yatırımcılar, ülkeler yada birçok şirket sektörde yer edinebilmek adına bir yarışa girdi diyebiliriz. Merakla beklenen girişimler arasında en dikkat çeken, Çin Merkez Bankası’nın dijital parası olabilir.

Tanıtımının kademeli olması beklenen dijital para hala geliştirilme aşamasında. Bununla birlikte ne zaman piyasaya çıkacağı da merak konusu. Konuyla ilgili son açıklama yerel bir blockchain yatırımcısından geldi.

20 Kasım tarihinde CNBC kaynağına açıklamada bulunan Edith Cheung, Çin Merkez Bankası’nın dijital parasının piyasaya sürüleceği tarih ile ilgili önemli bir bilgiye sahip olduğunu belirtti. 2020 yılının Mayıs ayını hedef olarak gösteren Cheung, söz konusu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bence dijital para kesinlikle önümüzdeki altı ile on iki ay arasında piyasaya sürülecek.”

Proof of Capital isimli blockchain odaklı risk sermaye fonunun ortağı olan Edith Cheung, açıklamasına ABD’yi de dahil ederek şunlar söyledi:

“ABD’nin acele etmesi gerektiğini düşünüyorum. Acele etmeleri ve  en azından dijital USD için bir yön tayin etmeleri gerekiyor.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?