Çin’in BSN’si, Tezos Ağı İçin Desteği Entegre Ediyor

0

Küresel geliştiriciler artık Çin’in BSN’si aracılığıyla Tezos’un üzerine projeler ortaya koyabilir.

Çin’in hükümet dayanaklı blockchain projesi olan Blockchain Service Network, Tezos Blockchain’inin uluslararası portalına birleşeceğini açıkladı. 24 Eylül’de gerçekleştirilen açıklamaya göre; Tezos, BSN’deki kamu zinciri hizmetlere giriş sağlayan küresel bir platform olan BSN International’a entegre edilecek “ilk blok zincirlerinden biri” olarak seçildi.

Entegrasyon sebebiyle, dünya bütünündeki geliştiriciler artık BSN’nin küresel şehir düğümlerini ve portallarını kullanarak Tezos protokolüne erişim sağlayabilirler. BSN’ye göre hem ana ağda hem de test ağında Tezos blok zinciri ile entegre olan üç küresel halka açık şehir düğümü bulunmakta. Açıklamaya göre; bugüne kadar BSN’nin küresel genel şehir düğümleri Hong Kong, California ve Paris’te bulunmaktadır.

BSN International’da sadece kendilerinin izin verdiği zincirleri dağıtabilmek ve yönetebilmek için, geliştiricilerin resmî web sitesinde hesap oluşturması gerekmektedir. Geliştiriciler ‘’İzinsiz Hizmetler’’ e erişerek Tezos ana ağında veya test ağında kendi projelerini oluşturma imkanına sahip olabilirler. BSN’nin duyurduğu gibi Tezos tarafından ortaya koyulan tül API’lere, orijinal veri formatı korunarak BSN ile benzer yollarla ulaşılabilir.

Tezos ve BSN yöneticileri, Cointelegraph’ın geliştirme hakkında yorum yapma talebine hemen yanıt vermedi!

Bildirildiği gibi, BSN ağı Haziran 2021 tarihinde 40 taneye kadar halka açık blok zincirini entegre etmeyi düşünüyor. Tezos, NEO, Nervos, Cosmos’un; IRISnet, Ethereum ve EOS içinde bulunmak üzere altı blok zincirden oluşan iki grup arasında yer alacak. BSN, ikinci dalga Algorand, ShareRing ve Solana’da üç blok zinciri daha entegre etmeyi düşünüyor.

Ekim 2019’da başlatılan Çin’in BSN ağı, ilk başta küçük ve orta seviyedeki işletmelerle çalışmaktaydı. Bu şekildeki işletmelerin izin verilen ağlarda blok zinciri uygulamaları yaratmasına ve duyurmasına yardımcı olmak için konumlandırılmıştı. Aynı zamanda hükümet destekli bir blok zinciri girişimi olarak bilinmektedir. Program, küresel ticari kullanım için Nisan 2020’de resmi olarak başlatılırken, BSN International ağustos ayında yayına girdi.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın