Ocak 22, 2020

Çin’in Blockchain Yatırımlarında Düşüş Yaşandı!

Geçtiğimiz aylada Çin Devlet Başkanı Xi Jingping‘in Blockchain konusunda yaptığı pozitif açıklamalar yaptı ve Çin’in Blockchain teknolojisinde bir dünya lideri olma hedefini açıkça belirtti. Bununla birlikte Çin’e bağlı araştırma kaynaklarının paylaştığı bilgilere göre, Çin‘de 2019 yılında yapmış olduğu blockchain yatırımlarında bir önceki yıla kıyasla ciddi bir düşüş yaşandı.

Çin’in devlet tarafından işletilen finansal bilgi ve medya firması Xinhua ve finansal veri platformu Rhino Data tarafından ortak bir araştırmaya imza atıldı. Araştırma sonucuna göre 2019 yılında, Blockchain yatırım anlaşmalarında harcanan toplam tutar 24.4 milyar Çin Yuanı (3.6 milyar dolar) oldu. 15 Ocak tarihinde resmi olarak yayınlanan bu araştırma, 2019 yıli rakamının 2018’e göre yüzde 40,8 düşüş yaşadığını gösteriyor. 2018 yılı, Çin’in blockchain yatırım harcamaları bakımından zirve olarak kalmayı başardı.

Söz konusu araştırmanın ilginç yanı, Xi Jinping’in Ekim 2019’un sonunda Blockchain’in benimsemesini hızlandırmak amacıyla harekete geçmiş olmasına rağmen geçen yıla göre düşüş yaşanmış olması. Bu girişimin, yılın son çeyreğinde yapılmış olmasının etkisi olabilir. Bu sebeple 2020 yılında, Çin’in Blockchain faaliyetleri ne ölçüde olacak merakla bekleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?