Çin’in Blockchain İle İlgilenen Xunlei Şirketinin Başarısı

0

Çin’in bilgisayar yazılımı ve blockchain ile ilgilenen şirketi Xunlei Q3 raporunu 14 Kasım Çarşamba günü yayınladı, rapora göre şirketin gelirleri, blockchain hizmetlerine başlamasıyla birlikte 2018’de büyük bir artış sağladı.

Rapora bakıldığında, şirketin Q3 gelirinin, yıllık %1.1 artışla 45.3 milyon$’a ulaştığı görülmekte. Firma, bu gelirin 19.8 milyon dolarlık kısmını, bulut ve internet katma değerli sektörlerine bağladı; geçen yılın bu dönemlerine göre %8,3 oranında bir artış olduğunu belirtti.

Şirketin CEO’su olan Lei Chen blockchain’in şirketin önemli yatırım alanlarından biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Blockchain’in hayatlarımızı değiştirebilecek bir teknoloji olduğuna inanıyoruz ve farklı alanlarda daha basit ve daha uygun maliyetli bir şekilde kullanıma sunmaya çalışacağız.

Şirket, bu yıl başlatmış oldukları blok zincir platformu ThunderCin’den özellikle bahsetti. Çin’in en büyük medya kuruluşlarından ve resmi gazetesi olan People’s Daily’nin de aralarında yer aldığı yeni blok zinciriyle ilgili ortaklıkları vurguladı.

Ekim 2017’de, P2P yazılımı ve BitTorrent istemcisi ile tanınan ve Çin’de popüler olan yazılımını, blockchain teknolojisiyle geliştirmeye yönelik yol izlemeye başladı.

İki yoldan uzun bir süredir devam eden bir gerileme sonrasında şirket, ilk blok zincirine dayalı girişimini duyurdu: Xunlei’nin bazı hizmetlerini ödeyebilmek için kullanıcağı Link Token’i oluşturdu. Bloomberg’e göre Xunlei girişiminden sonra Nasdaq en iyi hisse senetleri arasına girdi %75’e varan bir artış sergiledi.

Daha sonra, Kasım ayında Xunlei, Çin’deki bitcoin ve blockchain yasağı nedeniyle Çin mali düzenleyicileri tarafından incelemeye girdi. Sonuç olarak bu durum onlara hisse değerlerinde %40’a yakın bir değer kaybına neden oldu. Kaybına rağmen, StellarCloud ve ThunderChain Open platformun’da iki yeni blockchain ürününü piyasaya sürdü. Piyasaya ürünü sürdükten birkaç ay sonra, Xunlei CEO’su olan Lei Chen, 65.8 milyar $ ‘lık gelir elde ettiklerini duyurdu, bununda yıllık bazda %70 üzerinde bir büyüme anlamına geldiğini iddia etti.

Kaynak: Cointelgraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın