Kasım 16, 2018

Çin’in Blockchain İle İlgilenen Xunlei Şirketinin Başarısı


Son güncellenme : 16.11.2018 - 22:37

Çin’in bilgisayar yazılımı ve blockchain ile ilgilenen şirketi Xunlei Q3 raporunu 14 Kasım Çarşamba günü yayınladı, rapora göre şirketin gelirleri, blockchain hizmetlerine başlamasıyla birlikte 2018’de büyük bir artış sağladı.

Rapora bakıldığında, şirketin Q3 gelirinin, yıllık %1.1 artışla 45.3 milyon$’a ulaştığı görülmekte. Firma, bu gelirin 19.8 milyon dolarlık kısmını, bulut ve internet katma değerli sektörlerine bağladı; geçen yılın bu dönemlerine göre %8,3 oranında bir artış olduğunu belirtti.

Şirketin CEO’su olan Lei Chen blockchain’in şirketin önemli yatırım alanlarından biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Blockchain’in hayatlarımızı değiştirebilecek bir teknoloji olduğuna inanıyoruz ve farklı alanlarda daha basit ve daha uygun maliyetli bir şekilde kullanıma sunmaya çalışacağız.

Şirket, bu yıl başlatmış oldukları blok zincir platformu ThunderCin’den özellikle bahsetti. Çin’in en büyük medya kuruluşlarından ve resmi gazetesi olan People’s Daily’nin de aralarında yer aldığı yeni blok zinciriyle ilgili ortaklıkları vurguladı.

Ekim 2017’de, P2P yazılımı ve BitTorrent istemcisi ile tanınan ve Çin’de popüler olan yazılımını, blockchain teknolojisiyle geliştirmeye yönelik yol izlemeye başladı.

İki yoldan uzun bir süredir devam eden bir gerileme sonrasında şirket, ilk blok zincirine dayalı girişimini duyurdu: Xunlei’nin bazı hizmetlerini ödeyebilmek için kullanıcağı Link Token’i oluşturdu. Bloomberg’e göre Xunlei girişiminden sonra Nasdaq en iyi hisse senetleri arasına girdi %75’e varan bir artış sergiledi.

Daha sonra, Kasım ayında Xunlei, Çin’deki bitcoin ve blockchain yasağı nedeniyle Çin mali düzenleyicileri tarafından incelemeye girdi. Sonuç olarak bu durum onlara hisse değerlerinde %40’a yakın bir değer kaybına neden oldu. Kaybına rağmen, StellarCloud ve ThunderChain Open platformun’da iki yeni blockchain ürününü piyasaya sürdü. Piyasaya ürünü sürdükten birkaç ay sonra, Xunlei CEO’su olan Lei Chen, 65.8 milyar $ ‘lık gelir elde ettiklerini duyurdu, bununda yıllık bazda %70 üzerinde bir büyüme anlamına geldiğini iddia etti.

Kaynak: Cointelgraph

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?