Aralık 29, 2019

Çin’den Kripto Paralara Yasak

Kripto para ticaretinin Çin hükümeti tarafından yasaklandığı ve şirketlere yasal önlemler getirileceğiyle ilgili haberler gündeme düştü. Bilinmeyen nedenlerden dolayı, bu tür haberler yılda en az birkaç kez ortaya çıkma eğilimindedir. Çin baskıcı bir hükümet politikası güdüyor ve sorunlarını gidermek için genellikle piyasalara neler yapmaları gerektiğini söylüyor. Bu yılki baskı, kripto para endüstrisine katılmak isteyen şirketlere odaklanıyor gibi görünüyor.

Pekin yetkilileri hiçbir şirketin kripto para ticareti yapamayacağını veya saklama hizmetleri sunamayacağını iddia ediyor. Bu resmi bir haber olmasa da, verilmek istenen mesaj oldukça açık gibi görünüyor.

Çin’de kripto ticaretinin bir süredir “yasadışı” olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle, bazı şirketlerin hala bu alanda çığır açmaya çalışmaları ilginç görünüyor. Ancak, bu haber uyarısını takiben, önemli bir tehlikenin oluşması muhtemel görünmüyor.

Kripto para ticareti çin’de oldukça yaygın ve bu gibi haberler yatırımcıları ve geliştirici şirketleri tedirgin ediyor. Ancak çözümleri var. Bitcoin ticareti yapmak isteyenler, bunu hala Çin hükümetinin kontrolü dışında yapabilirler. Kripto para birimleri, bu bağlamda benzersizdir, çünkü yapay ablukaları nispeten kolaylıkla atlatabilirler. Çin bu konuda bir istisna olmayacak.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?