Çin’deki Blockchain Altyapısını WeBank Sağlayacak!

Çin Devlet Başkanının geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarından sonra Çin’de, hem kamusal bazda hem de özel şirketler bazında, blockchain girişimleri arttı. Bu girişimlerden biri olan Blockchain Hizmet Ağı, geçtiğimiz hafta bir konsorsiyum kurmuştu. İnternet bankacılığı yapan WeBank, kurulun teknik altyapısını yapacak olan ilk şirket oldu.

Çin blockchain girişimlerini arttırdı ve blockchain hizmet ağı adı altında ulusal bir birlik kuruldu. Bu birliğin üyelerinden biri olan WeBank da, kurula teknik kapasitesi ile büyük fayda sağlayacak. Çin’in Blockchain Hizmet Ağı (BSN) hali hazırda bazı şehirlerde devam eden bir uygulama. Uygulama sayesinde insanların günlük hayattaki iş süreçleri blockchain uygulamaları ile hız kazanıyor. Ağın gelişmesi için geçtiğimiz hafta bir konsorsiyum kuruldu. Bu konsorsiyumun üyeleri çeşitli uygulamalar geliştirerek Çin’deki blockchain çözümlerini arttırmaya çalışacak. WeBank ise bu kurulun ihtiyaç duyduğu bütün altyapıyı sağlayacak. Konsorsiyum üyeleri arasında WeBank’ın yanı sıra, Huobi China, Devlet Bilgi Merkezi ve devlete ait teknoloji devleri China UnionPay, China Mobile ve China Telecom da bulunuyor.

İş hayatına 2014 yılında başlayan WeBank, Çin’in ilk internet bankası olma özelliğini taşıyor. WeBank kurulduktan bir süre sonra iş yapış şekillerinde biraz farklılığa gitti ve bütün odağını blockchain uygulamalarına çevirdi. WeBank, bugüne kadar Liye Group ve Baiyeyuan dahil olmak üzere önde gelen Çinli yatırımcılar tarafından desteklendi. En büyük hissedarı ise yüzde 30 hisseyle Tencent.

Çin şehirleri dışında Hong Kong ve Singapur’da da test edilen BSN, 2020 yılına kadar dünyanın çeşitli bölgelerinde kullanıma hazır hale getirilmeye çalışılacak…

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.