Çin’de Paylaşım Yüzünden EOS’a Boykot

0
474

En büyük ilk 10 kripto para birimi arasında olan EOS,  birkaç gün önce 5.37 dolar seviyesinden yüzde 23’lük bir gerileme yaşadı. Bu gerilemede Bitcoin’in değer kaybı yaşamasıda etkisi olurken diğer bir nedeni ise EOS’un kurucusu Daniel Larimer’in korona virüsü hakkında kişisel Twitter’da yaptığı yorumlarla ilgiliydi.

8BTC tarafından aktarılan bilgilere göre, Çin’de “BM” olarak bilinen Daniel Larimer, Twitter hesabında, “Çin 2 kişiyi kurtarmak için 98 kişiyi eve hapsediyor (korona virüsünde ölüm oranı yüzde 2)” ifadelerinde bir gönderi paylaşmıştı. Larimer, kısa süre sonra bu yorumu nedeniyle acı çeken insanlara merhamet gösterilmediğine inanan bazı Çinli kripto para yatırımcılarını kızdırdı ve ülke genelinde EOS için boykot çağrısında bulundular.

Larimer, bu gönderisini 10 Şubat’a paylaşmıştı fakat paylaşım 15 Şubat’ta bazı kripto para kullanıcıları tarafından Çince’ye çevrilerek Çin kripto para topluluğunda yayılmaya başlandı ve o günün gecesi boyunca EOS’un fiyatı büyük bir ölçüde düştü.

Kurucu Larimer, paylaşmış olduğu tweetleri sildi ve özür dilemek zorunda kaldı. 15 Şubat’ta açıklama yapan EOS’un kurucusu Larimer şunları dile getirdi:

“Corvid-19 salgını hakkında birçok araştırma yaptım ve durumun zorluluğunu vurgulamak istediğim son tweet’lerimden bazıları yanlış anlaşıldı. bu yaşanan durum için özür dilerim ve paylaşımlarımı kaldırdım. Hastalıktan etkilenenleri çok önemsiyorum ve nasıl yardım edebileceğim konusunda araştırmalarıma devam ediyorum.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın