Şubat 18, 2020

Çin’de Paylaşım Yüzünden EOS’a Boykot

En büyük ilk 10 kripto para birimi arasında olan EOS,  birkaç gün önce 5.37 dolar seviyesinden yüzde 23’lük bir gerileme yaşadı. Bu gerilemede Bitcoin’in değer kaybı yaşamasıda etkisi olurken diğer bir nedeni ise EOS’un kurucusu Daniel Larimer’in korona virüsü hakkında kişisel Twitter’da yaptığı yorumlarla ilgiliydi.

8BTC tarafından aktarılan bilgilere göre, Çin’de “BM” olarak bilinen Daniel Larimer, Twitter hesabında, “Çin 2 kişiyi kurtarmak için 98 kişiyi eve hapsediyor (korona virüsünde ölüm oranı yüzde 2)” ifadelerinde bir gönderi paylaşmıştı. Larimer, kısa süre sonra bu yorumu nedeniyle acı çeken insanlara merhamet gösterilmediğine inanan bazı Çinli kripto para yatırımcılarını kızdırdı ve ülke genelinde EOS için boykot çağrısında bulundular.

Larimer, bu gönderisini 10 Şubat’a paylaşmıştı fakat paylaşım 15 Şubat’ta bazı kripto para kullanıcıları tarafından Çince’ye çevrilerek Çin kripto para topluluğunda yayılmaya başlandı ve o günün gecesi boyunca EOS’un fiyatı büyük bir ölçüde düştü.

Kurucu Larimer, paylaşmış olduğu tweetleri sildi ve özür dilemek zorunda kaldı. 15 Şubat’ta açıklama yapan EOS’un kurucusu Larimer şunları dile getirdi:

“Corvid-19 salgını hakkında birçok araştırma yaptım ve durumun zorluluğunu vurgulamak istediğim son tweet’lerimden bazıları yanlış anlaşıldı. bu yaşanan durum için özür dilerim ve paylaşımlarımı kaldırdım. Hastalıktan etkilenenleri çok önemsiyorum ve nasıl yardım edebileceğim konusunda araştırmalarıma devam ediyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?