Kasım 22, 2019

Çin’de Kripto Para Yasağını İhlal Eden 39 Borsa Tespit Edildi!


Çin son dönemlerde blockchain ve kripto para sektörlerinde adından sıkça söz ettiriyor. Blockchain teknolojisiyle doğrudan ilgilenen ve bunu dile getiren Çin maalesef kripto para sektörüne aynı şekilde yaklaşmıyor. Ülke de 2017 yılından bu yana devam eden yerel kripto para borsası açma yasağı var.

Yerel haber kaynağı Sanyan Finance’in 22 Kasım’daki haberine göre Çin’de ki yasağa ters düşen 39 adet borsa tespit edildi. Konuyla ilgili olarak yapılan soruşturmanın içinde Çin’in merkez bankası Çin Halk Bankası (PBoC), Şehir Kamu Güvenliği Bürosu Ekonomik Soruşturma Bölümü ve Şehir İletişim Yönetimi de var.

Paylaşılan haberde, soruşturma kapsamında üç faaliyete odaklanılacağı söyleniyor:

“Üç faaliyete odaklanılacak: ilki, Çin’de sanal para alım satımı sunmak veya sanal para alım satım yerleri açmak; ikincisi, uluslararası sanal para alım satım yerleri için hizmet kanalları sunmak; üçüncüsü ise, çeşitli isimlerde token satışı yapmak, yatırımcılar veya Bitcoin ve Ethereum gibi sanal paralar için fon toplamak.”

Tespit edilen 39 borsanın isimleri henüz paylaşılmadı ve bu borsaların ne ile karşılaşacağı bilinmiyor. 39 borsa içinde büyük çaplı bir platform varsa kripto para sektörü olumsuz yönde etkileyebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?