Aralık 16, 2019

Çin’de Büyük Fırtına: MicroBT’nin Kurucusu Tutuklandı!

Çin’de Bitcoin madenciliğinin en önemli isimlerinden olan MicroBT’nin kurucusu ve CEO’su Zuoxing Yang tutuklandı.

Bitmain’in en büyük rakibi olarak gösterilen, WhatsMiner Bitcoin madencilik ekipmanları üreticisi MicroBT talihsiz bir haber ile gündeme geldi. Bloomberg’te yer alan bir habere göre MicroBT’nin kurucusu ve CEO’su Zuoxing Yang, yolsuzluk iddiasıyla tutuklandı.

Bu, Yang’ın ilk davası değil. 2016 yılında Yang, tarafından Bitmain, “patent ihlali” gerekçesiyle Yang’ı mahkemeye verilmişti ama Yang, mahkemede kendini savunmayı başardı ve Bitmain’in davası düştü. Ek olarak MicroBT geçtiğimiz dönem içerisinde çok ciddi bir büyüme yaşadı. Tabi MicroBT’nin çok kısa bir zaman içerisinde, böyle hızlı büyümesi, şirketin Bitmain ile arasındaki yarışı alevlendirdi.

Yang Zuoxing’in suçlamasıyla ilgili olarak net bilgiler açıklanmadı. Sektöre bomba gibi düşen haberle ilgili pekçok yorum geldi. Şu an için kesin bir şey olmamasına rağmen bazı kripto para takipçileri Yang Zuoxing’in suçlamasında Bitmain’in etkili olduğu şüphesine sahip. Tabi bunlar şu an için sadece bir iddiadan ibaret. Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sitemizde paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?