Aralık 9, 2019

Çin Yeni Kripto Para Sıralamasını Yayınladı

Çin hükumetine bağlı olan bir araştırma organizasyonu şirketi olan CCID, 15. kripto para sıralamalarını yayınladı. Lider kripto para birimi Bitcoin, önceki listeye göre iki basamak yükseldi ve 9. sırada yerini aldı. Kripto para sıralamasının en tepesinde ise değişiklik olmadı EOS zirvede duruyor.

CCID araştırma şirketi kendini “Sanayi ve Bilişim Bakanlığı’na bağlı birinci sınıf bilimsel araştırma kurumu” olarak tanımlıyor. Kripto para projelerine ilişkin olarak değerlendirmeleri ise şu şekilde yapıyor, uygulanabilirlik ve yaratıcılık özelliklerine bakarak gerçekleştiriyor. Bu yaratıcılıklar her projeye tek tek puanlar verilerek ve toplam puan üzerinden bir sıralama ile yapılmakta.

Bu 15. yeni kripto para sırlamasında bir önceki sıralamaya göre pek çok proje yer değiştirdi.

EOS toplam 151.4 puanla liderliğini devam ettirirken, lider kripto para birimi Bitcoin 103.9 puanla dokuzuncu sıraya yükseldi.

Yapılan değerlendirilme ve incelenme de ilk 5 aşağıdaki gibi belirlendi:

  1. EOS 151.4
  2. Ethereum 138.0
  3. TRON 137.8
  4. NULS 113.6
  5. Lisk 110.5

Listenin tamamı ise aşağıdaki gibi olmakta:

Kaynak: CCIDNET
Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.