Çin Merkez Bankası’nın Dijital Parası Ne Durumda?

Kripto para dünyasının yakından takip ettiği ve merakla beklediği gelişmelerden biri Çin Merkez Bankası’nın kendi dijital para projesini hayata geçirmesi. Duyurulduğu günden beri heyecanla beklenen dijital para şu an için geliştirilme aşamasında. Bu haberimizde, her gelişmesiyle gündem olan dijital para ile ilgili güncel gelişmelere yer vereceğiz.

İlk gelişme Dijital Yuan‘ın, tüm dünyaya ulaştırılma planıyla ilgili. Çin dijital parasını sadece piyasaya sürmeyi planlamıyor aynı zamanda dünyanın geri kalanına da genişletme hedefinde. Bu planla ilgili olarak Dijital Yuan’ın ilk pazarlarından birinin Afrika olacağı düşünülüyor. Çin ve Afrika arasındaki ilişkinin dostane oluşu, bu düşüncenin sebebi olarak gösteriliyor. Dijital Yuan‘ın hangi pazarda kendine yer bulacağını birlikte göreceğiz.

Diğer bir güncel gelişme ise Çin Merkez Bankası’nın yaptığı son açıklama oldu. South China Morning Post tarafından paylaşılan bilgilere göre Dijital Yuan çalışmaları sorunsuz ilerliyor. Dijital paranın ne zaman piyasaya sürüleceği kesin değil fakat Çin Merkez Bankası’nın belirttiği gibi çalışmalar sorunsuz devam ediyorsa yıl bitmeden Dijital Yuan’ın hayata geçtiğini görebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.