Kasım 14, 2019

Çin Merkez Bankası, Dijital Yuan Hakkında Açıklamada Bulundu!

Çin, kripto para piyasasında ve blockchain teknolojileri sektöründe gündeme gelmeye devam ediyor. Bir çok yetkili ve anonim kaynaklardan gelen iddialar, Çin Merkez Bankası’nın çok yakında kripto parasını piyasaya süreceği yönündeydi. Fakat resmi kaynaklardan gelen açıklama, iddialara netlik getirdi.

Çin, Facebook’un kripto parası Libra’yı bir tehtid olarak görüyor ve buna karşı önlem almak istiyor. Bunun içinde Çin Merkez Bankası ulusal bir dijital para birimi üstünde çalışıyor. Çin Merkez Bankası dijital para enstitüsü başkanı Mu Changchun  geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, Çin yetkilerinin 2014 yılından beri kripto para üzerinde çalıştığını ve piyasaya sürmelerine kısa bir süre kaldığını açıklamıştı.

Lakin geçtiğimiz günde, Çin Merkez Bankası konuyla alakalı bir açıklama yayınladı. Açıklamada dijital yuan’ın hala test ve geliştirilme aşamasında olduğunu belirtti ve piyasaya çıkma tarihi ile ilgili olan haberleri bir bakıma çürüttü. Yapılan açıklama şöyle:

” Çin Merkez Bankası yasal olarak dijital para birimi yayınlamadı ve işlem yapmak için herhangi bir varlık alım satım platformuna yetki vermedi.

 

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?