Kasım 29, 2019

Çin Hükumetinin Kripto Para Baskıları Artıyor, 1 Borsa Kapatıldı!

Kripto para piyasasına ait baskıcı politika ve vatandaşlarına uyguladığı sermaye kontrolleri ile gündeme gelen Çin, geçtiğimiz günlerde yerel kripto para borsalarının ICO piyasaya sürmesini ve yerel vatandaşlara verdiği hizmetlerin belli bir kısmını yasaklamıştı.

Çin yönetimi, koymuş olduğu yasakların ihlal edildiğini tespit etti ve 5 kripto para borsasının sektörden tamamen uzaklaşmasına karar verdi.

Akdex, Bitsoda, Btuex ve Idax gibi kripto para borsalarının artan baskılar ve yerel sektöre hizmet veremeyecekleri nedeniyle kepenk kapatırken, Biss borsası ise 10 çalışanının tutuklanması ve soruşturmanın devam etmesi nedeniyle yetkililer tarafından mühürlendi.

Çin, Blockchain teknolojisinde öncü olmayı hedeflediğini belirtsede kripto paralara karşı yürütmüş olduğu baskı benzer bir bakış açısına sahip değil. Çin hükumetinin bu baskısı kripto para sektörünü düşüşe geçirip geçirmeyeceği ise kesin bir netlik kazanmış değil.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.