Aralık 3, 2019

Çin Hükümeti Etherscan’a Erişim Yasağı Koydu!

Çin hükümetinin yurt dışındaki internet sitelerine bağlantıları yasaklamak için kullanmakta olduğu Çin Güvenlik Seddi, en popüler Ethereum blok gezgini Etherscan.io’yu engelledi.

Etherscan.io’ya dün itibariyle erişim Çin anakarasındaki IP adreslerinden erişim sağlanamadığı belirtiliyor. Herhangi bir sitenin Çin tarafından engellenip engellenmediğini gösteren Greatfire.org’a göre, 30 Ekim 2019’da da siteye Çin üzerinden erişim bulunmamaktaydı. Bu duruma bakacak olursak, Etherscan.io’nun en az 30 Ekim’den beri yasaklanmış olduğu anlamına gelmekte.

Etherscan’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Matthew Tan, şirketinin yasağın son 3 aydır farkında olduğunu ama kesin tarihi bilmediklerini belirtti.

Ayrıcak diğer Ethereum blok gezginlerine Çin anakarası üzerinden erişim sağlanırken Etherscan.io’ya getirilin kısıtlamayı aşmak için cn.etherscan.com ismiyle Etherscan.io’nun kopyası olan bir başka web sitenib açıldığı keşfedildi. Bu söz konusunu web sitenin 16 Eylül’de MakerDAO’nun bir WeChat gönderisinde paylaştığı belirtildi. Etherscan.io yasağı, tahmin edilen tarihden daha önce de uygulanmaya başlamış olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.