Çin Hükümeti Etherscan’a Erişim Yasağı Koydu!

0

Çin hükümetinin yurt dışındaki internet sitelerine bağlantıları yasaklamak için kullanmakta olduğu Çin Güvenlik Seddi, en popüler Ethereum blok gezgini Etherscan.io’yu engelledi.

Etherscan.io’ya dün itibariyle erişim Çin anakarasındaki IP adreslerinden erişim sağlanamadığı belirtiliyor. Herhangi bir sitenin Çin tarafından engellenip engellenmediğini gösteren Greatfire.org’a göre, 30 Ekim 2019’da da siteye Çin üzerinden erişim bulunmamaktaydı. Bu duruma bakacak olursak, Etherscan.io’nun en az 30 Ekim’den beri yasaklanmış olduğu anlamına gelmekte.

Etherscan’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Matthew Tan, şirketinin yasağın son 3 aydır farkında olduğunu ama kesin tarihi bilmediklerini belirtti.

Ayrıcak diğer Ethereum blok gezginlerine Çin anakarası üzerinden erişim sağlanırken Etherscan.io’ya getirilin kısıtlamayı aşmak için cn.etherscan.com ismiyle Etherscan.io’nun kopyası olan bir başka web sitenib açıldığı keşfedildi. Bu söz konusunu web sitenin 16 Eylül’de MakerDAO’nun bir WeChat gönderisinde paylaştığı belirtildi. Etherscan.io yasağı, tahmin edilen tarihden daha önce de uygulanmaya başlamış olabilir.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın