Çin Destekli Blockchain Birliğinin Yeni Üyesi: Huobi!

0
389

Geçtiğimiz günlerde Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in ülkesinin blockchain teknolojisinde zirvede olması gerektiğini belirtmişti. Bu duyuru kripto para sektöründe de çok konuşulmuştu. Çin kripto para konusunda her ne kadar sert bir duruş sergiliyor olsada blockchain konusunda düşünceleri açık ve net. Bu gelişmelerin ardından Çin’in blockchain adına nasıl bir adım atacağı merak konusuydu.

Çinli birkaç kaynağın haberine göre dünyanın önde gelen borsalarından Huobi, Çin hükümeti tarafından kurulan yerel blockchain birliğinin (BSN) ilk üyelerinden biri oldu. Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) olarak bilinen ağ, Devlet Bilgi Merkezi tarafından başlatılmıştı.

Söz konusu üyelik 1 Aralık tarihinde Devlet Bilgi Merkezi’nin kısmen sponsor olduğu bir konferansta paylaşıldı. Huobi’ye ek olarak yapılan açıklamalarda, Çin’in oluşturduğu Birliğe pekçok önemli isim dahil edildi. Bunlar arasında; VISA, China UnionPay, devlet destekli telekom devleri China Mobile ve China Telecom, China Merchants Bank International ve Tencent destekli WeBank yer alıyor.

Xinhua News tarafından paylaşılan bir rapora göre Blockchain Services Network, çeşitli Blockchain ağları, bölgeler ve kurumları birbirine bağlayan bir Blockchain altyapı hizmetleri platformu oluşturmayı planlıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın