Çin Destekli Blockchain Birliğinin Yeni Üyesi: Huobi!

Geçtiğimiz günlerde Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in ülkesinin blockchain teknolojisinde zirvede olması gerektiğini belirtmişti. Bu duyuru kripto para sektöründe de çok konuşulmuştu. Çin kripto para konusunda her ne kadar sert bir duruş sergiliyor olsada blockchain konusunda düşünceleri açık ve net. Bu gelişmelerin ardından Çin’in blockchain adına nasıl bir adım atacağı merak konusuydu.

Çinli birkaç kaynağın haberine göre dünyanın önde gelen borsalarından Huobi, Çin hükümeti tarafından kurulan yerel blockchain birliğinin (BSN) ilk üyelerinden biri oldu. Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) olarak bilinen ağ, Devlet Bilgi Merkezi tarafından başlatılmıştı.

Söz konusu üyelik 1 Aralık tarihinde Devlet Bilgi Merkezi’nin kısmen sponsor olduğu bir konferansta paylaşıldı. Huobi’ye ek olarak yapılan açıklamalarda, Çin’in oluşturduğu Birliğe pekçok önemli isim dahil edildi. Bunlar arasında; VISA, China UnionPay, devlet destekli telekom devleri China Mobile ve China Telecom, China Merchants Bank International ve Tencent destekli WeBank yer alıyor.

Xinhua News tarafından paylaşılan bir rapora göre Blockchain Services Network, çeşitli Blockchain ağları, bölgeler ve kurumları birbirine bağlayan bir Blockchain altyapı hizmetleri platformu oluşturmayı planlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.