Çin Blockchain Teknolojisinde Lider Olmak İstiyor!

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşları bir çok açıdan Çin’in güç kaybetmesine neden oldu. Fakat bu savaşın kayıpları, Çin’in hedefinde bir sapmaya neden olmadı. Çin halihazırda hala dünyanın bir numaralı ekonomisi olmak istiyor ve bu hedef doğrultusunda planlarını harfiyen uygulamaya devam ediyor.

Çin bu hedef paralelinde dünyanın yenilikçi ve yıkıcı teknolojilerini de yakından takip ediyor. Bu teknolojiler arasında şüphesiz kripto paralar ve blockchain teknolojisi de büyük rol oynuyor. Çin her ne kadar Bitcoin’e karşı mesafeli duruşunu korusa da, kripto para ve blockchain teknolojisine yakın duruyor. Bu sebeble Çin’in resmi kripto parası olan dijital Yuan’a büyük önem veriyor. Bu sayede Amerika bazlı gelecek tehtidlere karşı, elini sağlam tutmak istiyor.

Çin’in son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımlar ile demografik yapısında da değişimler yaşanıyor. Çin’in kırsal bölgelerinden, mega kentlerine büyük göçler gerçekleşiyor. Tabi bu göçlerinde beraberinde getirdiği büyük sorunlar oluyor. Çin hem bu mega kentleri daha iyi idare edebilmek hemde dünyanın lokomotif gücü olmak için, blockchain teknolojisini anahtar teknolojilerden biri olarak görüyor.

Şu anda zaten Bitcoin madenciliğinde açık ara ile lider konumda bulunan Çin, bu alana bir de, blockchain teknolojisini eklemek istiyor. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in blockchain açıklamalarının ardından artan, blockchain teknolojisi yatırımcıları, önümüzdeki yıllarda da artacağa benziyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.