Mart 28, 2020

Çin Blockchain Ağı Çıkış Tarihi Ertelenecek Mi?

Çin hükümeti, bankalar ve teknoloji şirketlerinden oluşan bir birlik Nisan ayında Blockchain tabanlı Hizmet Ağı’nı (BSN) başlatacak. Yenilikçi platform, merkezi bir hükümet tarafından oluşturulan ilk platformlardan biri olacak.

Ekim 2019’un ortasında, Başkan Xi Jinping’in Çin’in blockchain teknolojisine daha fazla yatırım yapması gerektiğini söylemesinden sadece bir hafta önce açıklanan BSN, Nisan ayında halka açılacak. Platform ile, uygulamaların, akıllı şehirlerin ve hatta bunun üzerine dijital ekonominin geliştirilmesine izin verecek.

BSN’nin teknik raporuna göre, bir yıl boyunca bir blockchain ağı oluşturmak, işletmek ve sürdürmek tek bir şirkete en az 14.000 dolara mal olabilir. Bununla birlikte, BSN’nin platformunda bir uygulama oluşturmak, tutarı 300 dolara düşürebilir.

Bunun yanında BSN, Huawei, ZTE, Tencent ve WeBank gibi isimlerin üye olduğu Finansal Blockchain Shenzhen Birliğinin oluşturduğu açık kaynaklı Çin blockchaini FISCO-BCOS tarafından da destekleniyor.

İlginç bir şekilde, COVID-19 salgını BSN Nisan lansmanını kesintiye uğratmayacak gibi görünüyor. Örneğin, Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ertelendi, ancak son raporlar bunun beklenenden daha erken gelebileceğini gösterdi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?