Çin Blockchain Ağı Çıkış Tarihi Ertelenecek Mi?

0
321

Çin hükümeti, bankalar ve teknoloji şirketlerinden oluşan bir birlik Nisan ayında Blockchain tabanlı Hizmet Ağı’nı (BSN) başlatacak. Yenilikçi platform, merkezi bir hükümet tarafından oluşturulan ilk platformlardan biri olacak.

Ekim 2019’un ortasında, Başkan Xi Jinping’in Çin’in blockchain teknolojisine daha fazla yatırım yapması gerektiğini söylemesinden sadece bir hafta önce açıklanan BSN, Nisan ayında halka açılacak. Platform ile, uygulamaların, akıllı şehirlerin ve hatta bunun üzerine dijital ekonominin geliştirilmesine izin verecek.

BSN’nin teknik raporuna göre, bir yıl boyunca bir blockchain ağı oluşturmak, işletmek ve sürdürmek tek bir şirkete en az 14.000 dolara mal olabilir. Bununla birlikte, BSN’nin platformunda bir uygulama oluşturmak, tutarı 300 dolara düşürebilir.

Bunun yanında BSN, Huawei, ZTE, Tencent ve WeBank gibi isimlerin üye olduğu Finansal Blockchain Shenzhen Birliğinin oluşturduğu açık kaynaklı Çin blockchaini FISCO-BCOS tarafından da destekleniyor.

İlginç bir şekilde, COVID-19 salgını BSN Nisan lansmanını kesintiye uğratmayacak gibi görünüyor. Örneğin, Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ertelendi, ancak son raporlar bunun beklenenden daha erken gelebileceğini gösterdi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın