Çin, 2023 Kripto Boğa Piyasasını Tetikleyebilir!

Kripto influencer’ı Lark Davis, Çin’in bu yıl boğa piyasasını tetikleyerek kripto piyasasında önemli bir rol oynayabileceğine inanıyor. Davis’e göre, Çin ekonomisinin dışa açılması 2023 yılında dijital varlık piyasası için bir katalizör olacak.

Çin düyanın en büyük ikinci ekonomisi olmasına karşın bir süredir oldukça hareketsiz. Öte yandan ülkedeki faaliyetlerin kripto para piyasasına etkisinin de olması oldukça olası. Influencer ise üç önemli başlığa dikkat çekti.

İlk başlık geçtiğimiz yıl Aralık ayında Çin tarafından duyurulan bir NFT pazarı. Devlet destekli bir Web3 girişimi aracılığıyla kripto pazarını kucaklamak, ülkenin uzun yıllar yasal gri bir alanda geçiren bir sektörü kabul ettiğinin bir işaretiydi. Düzenlenmiş NFT pazarı, ülkeyi kriptoyu benimsemeye bir adım daha yaklaştırdı.

İkinci başlık ise Çin’in kripto yatırımcılarına ve Bitcoin madencilerine %20 vergi koyması oldu. Ülkenin 2020’de Bitcoin madenciliğini tamamen yasakladığı düşünüldüğünde, vergilendirme sektöre bir meşruiyet duygusu getirdi. Uzmanlar, bu verginin gelecekte daha geniş kripto endüstrisinin yasallaşmasının önünü açabileceğine inanıyor.

Çin’den gelen ve kripto piyasası için bir katalizör görevi görebilecek son başlık, Ulusal Blok Zinciri Teknolojisi İnovasyon Merkezi’nin duyurulması oldu. Bu tesis başkent Pekin’de yer alacak ve bu alanda faaliyet gösteren düşünce kuruluşları ve işletmelerle ortaklaşa temel blok zinciri teknolojisini araştıracak.

Lark Davis, Çin ekonomisinin iş dünyasına açılmasıyla birlikte kripto cephesindeki bu gelişmelerin 2023 yılında kripto piyasasına fayda sağlayacağına inanıyor. Çin ayrıca merkez bankası dijital para birimi (CBDC) versiyonu olan dijital Yuan üzerinde de çalışmaktadır.

Kaynak : CoinEdition


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.