Çin 16. Kripto Para Sırılamasını Yayınladı!

Çin hükümetinin desteklediği Çin Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), yılın ilk kripto para projelerini değerlendi.

Her iki ayda bir olarak, üç ayrı katagoride değerlendirilen bu rapor 16.’sı oldu. Bu kategoriler, temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılıktan oluşmakta.

İyiler

CCID, yaptığı yeni rapor değerlendirmesine göre en yüksek puanı EOS, TRON ve Ethereum’a verdi.

EOS’un kategori sıralamalarına bakacak olursak, temel teknolojiden 105.4, uygulanabilirlikte 24.4 ve yaratıcılıkta 27.4 puan alarak toplamda 157.3 puan ile zirveye çıktı.

Justin Sun’un projesi TRON ise, temel teknolojide 93, uygulanabilirlikte 29 ve ve yaratıcılıkta 17.7 puan aldı ve toplamda 139.6 ile ikinci sırada yerini aldı.

Ethereum ise TRON’un takip etti, temel teknolojide 77.1 uygulanabilirlikte 31.3, yaratıcılıkta da 27.8 verildi. Toplamda 136.1 puana ulaşan Ethereum, yerini 3. sırada aldı.

En İyi İlk 5

  1. EOS
  2. TRON
  3. Ethereum
  4. Lisk
  5. STEEM

Lider kripto para birimi bu listede önceki rapora göre 9. sıradan 11. sıraya geriledi.

Kötüler

Yeni raporda aralarında IOTA ve Bitcoin Cash’in bulunduğu kötü puan alan projeler dikkat çekmekte.

En Kötü İlk 5

  1. Decred
  2. Bytecoin
  3. IOTA
  4. Bitcoin Cash
  5. Tezos

Resmi sıralama

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.